Bekasewo. Płonął domek letniskowy

środa, 27 grudnia 2017 r., 10:03
fot. archiwum

Pięć zastępów strażaków we wtorkowy wieczór walczyło z pożarem domku letniskowego w Bekasewie k. Wiele. Ogień najprawdopodobniej powstał tam wskutek wady kominka.

Zgłoszenie o pożarze domku letniskowego dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał we wtorek około godziny 18. Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie mł. bryg. Tomasz Holc, wskutek pożaru spłonęła konstrukcja dachu, częściowo podbitka ścian i sufitu, obudowa kominka, czy instalacja elektryczna.

Wstępnie jako przyczynę powstania ognia podaje się wadę urządzenia rozprowadzającego ciepło od kominka.

W momencie wybuchu pożaru w obiekcie znajdowali się domownicy. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zastosował wobec tlenoterapię.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około trzech godzin, a uczestniczyli w nich strażacy z OSP Karsin, OSP Wiele, OSP Wdzydze Tucholskie oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.