Korne. Zderzenie trzech pojazdów - trzy osoby w szpitalu

środa, 27 grudnia 2017 r., 09:40
fot. archiwum

Środowym wczesnym porankiem służby ratunkowe interweniowały na K20 w miejscowości Korne. Kierujący passatem czołowo zderzył się tam z hyundaiem, a następnie uderzył w forda. Wskutek zdarzenia trzy osoby zostały ranne.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w środę około godziny 5.55.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący VW Passatem nie zachował środków ostrożności do panujących warunków atmosferycznych, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się hynudaiem. Siłą odrzutu zderzył się z kolejnym pojazdem, fordem - informuje podkom. Mariusz Perszewski, p.o. rzecznika prasowego kościerskiej policji.

Jak dodaje, w zdarzeniu brały udział cztery osoby. Trzy z nich z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Korne, OSP Łubiana, JRG Kościerzyna oraz zespoły ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.