Liniewo. Spłonęła stodoła

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 10:50
fot. archiwum

13 zastępów strażaków przez dziewięć godzin walczyło z pożarem stodoły w Liniewie. Obiekt, w którym magazynowane było siano, spłonął niemal doszczętnie. Przyczynę powstania pożaru ustali policja.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał w sobotę około godziny 21.40. Jak informuje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, ogień pojawił się w stodole, w której znadowało się siano. Obiekt spłonął niemal doszczętnie. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały dziewięć godzin.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z OSP Liniewo, OSP Wysin, OSP Stare Polaszki, OSP Stara Kiszewa, OSP Grabówko, OSP Lubieszyn, OSP Głodowo oraz JRG Kościerzyna.

Przyczynę powstania ognia ustali policja.

W związku z pożarem organizowana jest zbiórka pomocy dla poszkodowanych. Jak informuje liniewski samorząd, potrzebne jest zboże dla zwierząt. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 518 673 459.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.