Spotkanie wigilijne pracowników szpitala

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 09:34
fot. nadesłane/Anita Dahm-Sobczyńska/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

Spotkanie wigilijne dla pracowników szpitala w Kościerzynie miało w tym roku szczególny przebieg. Obok tradycyjnego podsumowania mijającego roku, życzeń i poczęstunku pojawił się całkiem nowy element - Pomorski Zespół Pieśni Poważnej i Niepoważnej "Non cantus". Chór złożony z pracowników szpitala przedstawił pięć utworów bożonarodzeniowych.

Był to pierwszy oficjalny występ chóru, którego założycielem, prowadzącym i dyrygentem jest prezes szpitala. Atmosfera, którą stworzyli artyści rozbudziła i ogrzała wszystkich. Były owacje na stojąco, bisy, a późniejszemu poczęstunkowi towarzyszyła ciepłe, przyjazne rozmowy. Oby takie występy stały się świąteczną tradycją.

Marzena Barton, dyrektor ds. pielęgniarstwa, podkreślając, jak niepowtarzalnymi, niebanalnymi ludźmi są pracownicy szpitala złożyła życzenia, aby w te święta ci, którzy codziennie pomagają innym, opiekują się nimi, myślą za innych i zawsze dla innych coś przygotowują, tym razem więcej myśleli osobie i również znaleźli czas tylko dla siebie.

Oprócz świątecznej atmosfery były również konkrety:

- Wspólnie damy radę - powiedział Tomasz Miłosławski, Dyrektor Działu Administracyjno-Eksploatacyjnego w odpowiedzi na podsumowanie prezesa, że udało się z sukcesem wejść w wiele projektów unijnych, które zaczną rozwijać się w nadchodzącym roku. Z dumą wspomniano również, że szpital znalazł się na 48 miejscu w rankingu przeprowadzonym przez Rzeczpospolitą.

nadesłane/Anita Dahm-Sobczyńska/Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.