Kościerzyna. Spotkanie opłatkowe dla rodzin wielodzietnych

sobota, 23 grudnia 2017 r., 08:50
fot. nadesłane

Po raz kolejny NSZZ "Solidarność" zorganizowała spotkanie opłatkowe dla rodzin wielodzietnych. W tym roku wsparciem objęto blisko 150 dzieci z 55 rodzin, z Kościerzyny oraz gminy Kościerzyna, głównie z Łubiany i Skorzewa.

Dokładnie 20 lat temu szef kościerskiej Solidarności Józef Rymsza, entuzjastycznie odpowiedział na prośbę Państwa Etmańskich z Kościerzyny, którzy zaproponowali pomoc materialną i duchową najbardziej potrzebującym rodzinom z Kościerzyny i okolicy, a zwłaszcza ich dzieciom.

Wydawałoby się, że kryzys w Polsce już się zakończył, rodziny są wspierane programem 500+, w szybkim tempie maleje bezrobocie. A jednak badania różnych instytucji wskazują, że ubóstwo w Polsce spadło do 6-8 proc..

- Dlatego widzimy, że są jeszcze ludzie w potrzebie, czujemy się za nich odpowiedzialni i powołani, do pomocy tym, którzy sobie jeszcze nie radzą. Zresztą ciągle spływają do nas prośby o pomoc, szczególnie matek samotnie wychowujących dzieci oraz rodzin wielodzietnych. Cieszy nas, że nasi przyjaciele przyznają, że żyje się im lepiej, choć dalej potrzebują wsparcia - podkreśla Tomasz Dargacz.

Dlatego 19 grudnia w salkach Parafii Świętej Trójcy o godz. 17., po raz kolejny odbyło się spotkanie opłatkowe. Po odczytaniu Słowa Bożego przez ks. Antoniego Bączkowskiego podzielono się opłatkiem i przy akompaniamencie zespołu ze Szkoły Muzycznej śpiewano kolędy. Niektóre dzieci zawstydziły nawet dorosłych znakomitą znajomością kolęd. Tradycyjnie rozdano piłki nożne, sprzęt do tenisa stołowego, gry rozwojowe, puzzle czy kosmetyki dla młodzieży. Każda z rodzin otrzymała też proszek.

W tym roku wsparcie udzielono blisko 150 dzieci z 55 rodzin, z Kościerzyny oraz gminy Kościerzyna (głównie z Łubiany i Skorzewa).

- Od lat sponsorzy, którzy nas wspomagają i uczestniczą w naszych przedsięwzięciach przyznają, że radość dzieci i ich wsparcie, znaczy dla nich bardzo wiele - podsumowuje Tomasz Dargacz.

nadesłane/Tomasz Dargacz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.