Wieczór opłatkowy w OSP Wdzydze Tucholskie

czwartek, 21 grudnia 2017 r., 08:05
fot. nadesłane/OSP Wdzydze Tucholskie

W niedzielne popołudnie w jednostce OSP Wdzydze Tucholskie odbyło się spotkanie opłatkowe w miejscowym Domu Strażaka. Była to okazja do złożenia sobie świątecznych życzeń, jak również podziękowania strażakom za ich bezinteresowną służbę, w tym szczególnie za działania związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

W miejscowym Domu Strażaka zebrali się strażacy wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitał prezes dh Henryk Pepliński, który w swoim wystąpieniu także podziękować ochotnikom za trud i zaangażowanie podczas działań i bezinteresowny wkład pomocy innym w szeregach jednostki.

Słów uznania i wdzięczności w kierunku druhów nie szczędził także wójt gminy Karsin Roman Brunke, który dziękował za sierpniowe działania oraz chęć niesienia pomocy podczas innych działań ratowniczo gaśniczych zarówno na terenie gminy, jak i poza jej granicami. Warto dodać, że poza służbą stricte ratowniczo-gaśniczą, strażacy zabezpieczali także Uroczystości Odpustowe na Kalwarii Wielewskiej z Koronacją Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Za te działania druhom dziękował proboszcz wielewskiej parafii, ks. Jan Flisikowski.

Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości i wielu życzeniach, nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem i wspólną wieczerzę wigilijną. A za nią, podziękowania należą się paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Wdzydz Tucholskich.

oprac. AL
info. OSP Wdzydze Tucholskie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.