Jak spędzić sylwestra we Wrocławiu?

środa, 20 grudnia 2017 r., 16:54
fot. nadesłane

Sylwester we Wrocławiu co roku przyciąga do miasta tysiące odwiedzających, którzy celebrują Nowy Rok w licznych klubach, na domówkach bądź podczas miejskiego sylwestra hucznie organizowanego na wrocławskim rynku. Dowiedz się, jakie sylwestrowe atrakcje miasto przygotowało w tym roku!

Sylwester 2017 we Wrocławiu

Miejski sylwester we Wrocławiu, o którym więcej dowiesz się na blogu PlayTaxi, nie jest już wydarzeniem transmitowanym przez TVP2. Obecnie na płycie miejskiego rynku organizowane jest zupełnie inne, jednak równie huczne wydarzenie, na które zaproszony jest każdy, kto ma ochotę powitać Nowy Rok w gronie życzliwej społeczności Wrocławia. Nie zabraknie rewelacyjnej oprawy muzycznej oraz imponujących aranżacji świetlnych, które sprawią, że sylwestrowa scena rozbłyśnie tysiącem barw i LED-owych wizualizacji. I nic dziwnego, gdyż tegoroczny sylwester na rynku upłynie pod hasłem "Kolory Radości".

Według reżysera i scenarzysty wydarzenia, Konrada Imieli, kolorowa scena stanowi sposób na zademonstrowanie wrocławskiej tolerancji i podkreślenie panującej w mieście życzliwości. Podobnie jak rok temu organizatorzy postanowili pozostać przy idei wrocławskiego sylwestra. Z tego powodu na scenie pojawią się głównie gwiazdy, które na co dzień żyją w Mieście Stu Mostów lub w inny sposób czują się z Wrocławiem związane.

Poznaj program Sylwestra 2017 na rynku we Wrocławiu!

Konferansjerem imprezy sylwestrowej na wrocławskim rynku będzie Paweł Gołębski, który przywita się z tłumem o godzinie 19:00, zapowiadając przy okazji rozpoczynający się już 25 minut później koncert Lecha Janerki. Ten polski kompozytor uważany jest także za jednego z najwybitniejszych rodzimych muzyków rockowych. Lech Janerka jest wrocławianinem, który od lat występuje na tutejszych festiwalach. Jego gitarowe popisy śledzić można było między innymi podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa organizowanego wraz ze słynną wrocławską 3-Majówką.

Następny występ wprowadzi nas w zupełnie inne rytmy - damy się porwać wybuchowej mieszance ska, reggae, swingu i jazzu, czyli energetycznej muzyce tworzonej przez kilkunastoosobowy zespół Conga Line! Formacja wykonuje niezwykle żywe i elektryzujące utwory, w których główny wokal należy do aktorów z Teatru Capitol: Adriana Kący oraz Emose Uhunmwangho. Conga Line jest coraz bardziej popularny w Polsce, a pierwsze triumfy święci także na koncertach za granicami naszego kraju.

Godzina 20:50 przeniesie nas w hipisowski klimat lat 60. i 70., gdyż na scenie pojawi się zwyciężczyni Voice of Poland, Natalia Sikora, która wykona najsłynniejsze hity Janis Joplin. Ta niezwykła aranżacja muzyczna związana jest z 75. rocznicą urodzin amerykańskiej megagwiazdy rocka psychodelicznego.

Aby podkreślić życzliwość, z jaką Wrocław traktuje mieszkających w jego murach Ukraińców (a jest ich obecnie blisko 100 tysięcy!), o godzinie 21:25 rozpocznie się koncert jednego z najsłynniejszych zespołów ukraińskich - Kozak System. To formacja, która gra ciekawą muzykę będącą połączeniem tradycyjnych rytmów ukraińskich, dźwięków bałkańskich, punk rocka, ska oraz reggae.

Ostatnim zespołem, jaki będziemy mieli szansę ujrzeć na sylwestrowej scenie, jest słynna polska formacja Afromental znana z grania energetycznej mieszanki rocka i hip-hopu. Zespół z pewnością przedstawi jedne ze swoich największych hitów, jakimi są utwory w rodzaju Pray For Love czy Radio Song. Obecność Afromental na wrocławskim sylwestrze jest nieprzypadkowa, bowiem aż trzech członków zespołu mieszka w Mieście Stu Mostów! Mowa tu o Bartku Śniadeckim, Aleksandrze Milwiw-Baronie oraz Tomku Torresie.

Publikacja: insane.agency

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.