Strażacy z gminy Dziemiany przy wspólnym wigilijnym stole

środa, 20 grudnia 2017 r., 10:31
fot. AL

We wtorkowy wieczór w sali Ośrodka Kultury w Dziemianach zapanowała świąteczna atmosfera. Spotkali się tam bowiem strażacy z terenu gminy Dziemiany, by zasiąść przy wigilijnym stole. Posypały się więc życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne, wśród których pojawił się też nowy samochód dla OSP Dziemiany. Nie zabrakło również podziękowań za walkę ze skutkami sierpniowej nawałnicy.

Wszystkich zebranych powitał prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Dziemianach Piotr Laska, podsumowując miniony, ciężki rok oraz składając najlepsze życzenia bożonarodzeniowe.

- Składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby w 2018 roku spotkało nas wszystko to, co najlepsze, a za rok byśmy spotkali się w jeszcze większym gronie - życzył dh Piotr Laska.

Zaproszeni goście poza bożonarodzeniowymi i noworocznymi życzeniami nie szczędzili też słów podziękowań i uznania dla strażaków za działania związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

- Chciałbym bardzo podziękować za 11/12 sierpnia, kiedy ratowaliście lasy państwowe. Ten, kto widział tę waszą pracę, mógł się przekonać ile tak naprawdę jesteście warci. Jestem wam bardzo wdzięczny za wasze zaangażowanie, wasz trud, za to, że ratowaliście nas, ludzi, którzy zostali dotknięci tą nawałnicę. Życzę spokojnych świąt, spędzonym w rodzinnej, ciepłej atmosferze - mówił Maciej Kostka, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipusz.

- Na strażakach zawsze można polegać niezależnie od pory dnia czy święta. Udowodnili to też podczas usuwania skutków nawałnicy. Gdyby nie strażacy to przywrócenie zasilania w energię elektryczną w gminach Dziemiany, Lipusz i Studzienice nastąpiłoby dopiero na Wielkanoc. Chciałbym w imieniu zarządu powiatowego serdecznie podziękować wszystkim druhom, którzy brali udział w tych działaniach. Była to naprawdę ciężka praca. Z okazji zbliżających świąt chciałbym życzyć wam i waszym rodzinom wszystkiego, co najlepsze, a Nowy Rok by był spokojniejszy od tego mijającego - podkreślał z kolei dh Włodzimierz Ostrowski, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie.

Spotkanie było też okazją do przedstawienia planów na najbliższe dwanaście miesięcy. Marzeniem dziemiańskich druhów jest nowy wóz dla OSP Dziemiany. Wszystko wskazuje na to, że spełni się ono w 2018 roku.

Warto bowiem przypomnieć, że wójt Leszek Pobłocki, choć nie pojawił się na wtorkowym spotkaniu wigilijnym ochotników, już wcześniej zapewniał nas, jak i społeczność strażacką o zabezpieczeniu w przyszłorocznym budżecie gminy środków w wysokości 250.000 zł na zakup samochodu dla OSP Dziemiany. W pozyskaniu pozostałej sumy pomoc obiecali między innymi poseł Stanisław Lamczyk oraz Dariusz Janta.

Po wielu życzeniach i słowach wdzięczności, które popłynęły w kierunku druhów, nadszedł czas na przełamanie się opłatkiem i wspólny wigilijny posiłek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.