"Przystanek Łosoś" w Egiertowie spłonął doszczętnie. Trwa dogaszanie pogorzeliska

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 13:14
fot. AL

Ponad 20 zastępów, około stu strażaków z powiatu kartuskiego, Kościerzyny, Gdańska i Gdyni walczyło z pożarem restauracji w Egiertowie. Po prawie trzech godzinach udało się opanować żywioł. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska. Działania na miejscu potrwają jeszcze kilka godzin. W związku z działaniami zablokowany jest jeden pas krajowej "20". Ruch odbywa się wahadłowo.

Przypomnijmy, że pożar wybuchł około godziny 8. we wtorek. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ogniem objęty był cały budynek. Jednocześnie z akcją gaśniczą trwała ochrona sąsiednich budynków. Restauracja spłonęła doszczętnie. Sąsiednie obiekty udało się uratować. Na miejscu trwa dogaszanie pogorzeliska. Póki co przyczyna pożaru nie jest znana.

W akcji gaśniczej wzięło udział ponad 20 zastępów straży pożarnej z OSP Egiertowo, OSP Hopowo, OSP Somonino, OSP Kaplica, OSP Kamienica Szlachecka, OSP Stężyca, OSP Szymbark, OSP Goręczyno, OSP Żukowo, OSP Sierakowice, OSP Skrzeszewo, OSP Brodnica Górna, OSP Pomieczyno, JRG Kartuzy, JRG Kościerzyna, JRG Gdańsk i JRG Gdynia.

Warto dodać, że wtorkowy pożar restauracji w Egiertowie jest największym pożarem minionych lat w powiecie kartuskim. Wcześniej tego typu zdarzenia na tak ogromną skalę miały miejsce w 2014 roku w Mojuszu, gdzie spłonął kościół, w Kiełpinie w 2013 roku, kiedy to doszło do eksplozji kurnika, czy w 2011 roku w Młynku, gdzie spłonęło poddasze budynku gospodarczego połączonego z budynkiem mieszkalnym.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.