Świątecznie na kościerskim Rynku

niedziela, 17 grudnia 2017 r., 14:28
fot. AL

Kiermasz świąteczny, śpiewanie kolęd oraz ciepły poczęstunek - to atrakcje, które przygotowano z okazji Wspólnego Świątecznego Kolędowania, które odbyło się w niedzielę na rynku w Kościerzynie. Jednym słowem w Sercu Kaszub dało się odczuć już atmosferę świąt Bożego Narodzenia, a chętnych do wspólnego świętowania nie brakowało i to zarówno wśród młodszego, jak i już doświadczonego pokolenia.

W kolorowe bombki, drewniane figurki, haftowane obrusy i inne świąteczne akcesoria można było zaopatrzyć się na w niedzielę na kościerskim rynku. Dla wszystkich chętnych przygotowano także ciepły poczęstunek. Świąteczną atmosferę podkreślały także kolędy w wykonaniu dzieci z "Armii Jezusa", sekcji muzycznej Kościerskiego Domu Kultury oraz Kościerskiego Chóru Żeńskiego, czy Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kościerzyna" i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie.

Świąteczne kolędowanie zwieńczono wspólnym śpiewaniem kolęd.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.