Kościerzyna. Potrzebujący, samotni i bezdomni spotkali się przy wigilijnym stole

sobota, 16 grudnia 2017 r., 16:21
fot. AL

Zgodnie już z wieloletnią tradycją, osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, samotne oraz bezdomni zasiedli w sobotę przy wspólnym wigilijnym stole. Łącznie skłądając sobie bożonarodzeniowe życzenia opłatkiem podzieliło się około 200 osób.

Wigilia dla osób potrzebujących w Kościerzynie to już tradycja. Przedsięwzięcie od wielu lat organizują Gabriela Ćwikałowska, Zespół Caritas z parafii św. Trójcy w Kościerzynie oraz Stowarzyszenie Civitas Christiana przy wsparciu sponsorów i wielu innych ludzi dobrej woli, którzy często wraz z potrzebującymi uczestniczą w wigilijnym spotkaniu.

Dzięki zaangażowaniu tych instytucji i wielu osób prywatnych w sobotę w stołówce Szkoły Podstawowej nr 6 w Kościerzynie zebrało się około 200 osób. Przybyli mieli okazję podzielić się opłatkiem, porozmawiać i posilić się ciepłym posiłkiem. Wszyscy życzyli sobie przede wszystkich zdrowia, pogody ducha i wiele radości. Podczas spotkania nie zabrakło też wspólnego kolędowania oraz jasełek w wykonaniu młodzieży z kościerskich szkół.

Świąteczne i noworoczne życzenia mieszkańcom złożyli też włodarze miasta i gminy Kościerzyna.

- Warto pamiętać, że nie zawsze potrzeba nam rzeczy materialnych, tego, za czym goni dzisiejszy świat, ale często wystarczy uśmiech, dobre słowo i wsparcie innych. Z okazji zbliżających się świąt chciałbym wam życzyć, aby nigdy nie zabrakło wam uśmiechu na twarzy, osoby, które wesprze was dobrym słowem i pomocnej dłoni. Życzę błogosławieństwa Bożej Dzieciny, byśmy o niej zawsze pamiętali. Tylko modląc się i pracując można osiągnąć wiele - mówił burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

- Życzę wam, aby te święta Bożego Narodzenia, święta, które łączą nas przy wspólnym stole, były świętami radości, nadziei, spotkania z najbliższymi. Życzę wam wszelkiej pomyślności i aby Boża Dziecina nad nami wszystkimi czuwała, A na nadchodzący rok życzę realizacji wszelkich planów i zamierzeń, abyście spotykali samych życzliwych ludzi, wzajemnie się wspierali i wspomagali - dodawał wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

- Każdy z nas potrzebuje takiego wspólnego spotkania, aby móc dzielić się dobrem, miłością i radością. Zanim zasiądziemy przy wigilinym stole warto zastanowić się ze względu na kogo się przy nim spotykamy, a ppotykamy się przez Pana Boga, który stał się człowiekiem. Pomyślcie o tym i zaproście do swojego serca Jezusa. Życzę wam, abyście słuchając słów ewangelii z tego zbawczego wydarzenia, podzielili się tym, co jest w waszym sercu, a od strony Boga jest w nim miłość, radość, nadzieja i to, że zawsze jest nowy dzień, by rozpocząć coś od nowa - podkreślał z kolei ks. Antoni Bączkowski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.