Sprawdź weekendowe propozycje w klimacie świąt

piątek, 15 grudnia 2017 r., 12:47
fot. archiwum

Jasełka, śpiewanie kolęd, występy artystyczne, świąteczne wypieki i ozdoby, a również szansa na mały-wielki gest - tak upływać będzie najbliższy weekend w powiecie kościerskim. Na chętnych czekają bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze oraz wspólne kolędowanie. Będzie też możliwość podzielenia się cząstką siebie. Na tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się w bazie DKMS, wolontariusze będą czekać w niedzielę w Galerii Kościerskiej.

III Jarmark Bożonarodzeniowy Smaku i Tradycji w Liniewie

W sobotę w godzinach od 10. do 14. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie oraz Biblioteka Publiczna zapraszają na III Jarmark Bożonarodzeniowy smaku i Tradycji w Liniewie. W programie: jasełka, wspólne śpiewanie kolęd, konkursy dla dzieci i młodzieży, występy artystyczne sekcji GOKSiR, część artystyczna przygotowana przez uczniów szkół z gminy Liniewo, sprzedaż ozdób choinkowych oraz możliwość zakupu prezentów świątecznych, wyrobów kulinarnych i choinki. Jarmark odbędzie się na placu przy urzędzie gminy.

Kiermasz Świąteczny w Dziemianach
W niedzielę w Gminnym Centrum Informacji Turystycznej "Chata Kaszubska" o godzinie 9. odbędzie się Świąteczny Kiermasz. W to przedsięwzięcie czynnie zaangażują się podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzebuniu, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Dziemianach, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Dziemianach, a także Nadleśnictwo Lipusz. Natomiast Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza podczas Kiermaszu Świątecznego do zakupu przedmiotów i pierniczków wykonanych przez uczniów i nauczycieli, a dochód ze sprzedaży będzie przekazany do Fundacji "Kawałek nieba", która zbiera pieniądze na przeszczep szpiku dla Łukaszka, który ma 7 lat.

Kiszewski Jarmark Bożonarodzeniowy
Po raz kolejny w przedświąteczny weekend w Starej Kiszewie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. W programie sporo atrakcji i tradycyjne specjały. Nie zabraknie tradycyjnych domów specjałów (pierogi, barszcz, pierniczki i domowe ciasta) oraz stoiska z rękodziełem, lampkami i dekoracjami świątecznymi. Ponadto: występy młodych artystów z gminy Stara Kiszewa, Jasełka w wykonaniu podopiecznych SDŚ w Konarzynach, Fabryka Elfów - pisanie listów do św. Mikołaja, dekorowanie pierników, produkcja ozdób choinkowych, zabawy i animacje z Elfami i Śnieżynkami, Spotkanie ze Świętym Mikołajem, mini sesja zdjęciowa z Mikołajem.

Bożonarodzeniowy Dzień Dawcy Szpiku w Kościerzynie
W niedzielę od godziny 11. do 19. w Galerii Kościerskiej będzie można zapisać się do Banku Dawcy Szpiku. Dlaczego warto? W Polsce co godzinę, ktoś dowiaduje się, że jest chory na białaczkę, czyli nowotwór krwi. Jedyną szansą na życie dla chorego jest przeszczep. Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas. Warto więc dzielić się tą magią i dobrem, a nim z pewnością będzie rejestracja w bazie DKMS. Jeśli to Ty jesteś bliźniakiem genetycznym osoby, która usłyszała diagnozę i stoi przed swoją najważniejszą życiową walką, możesz podarować jej najcenniejszy prezent - ŻYCIE! Przyjdź w niedzielę do Galerii Kościerskiej i podziel się cząstką siebie!

Wspólne Świąteczne Kolędowanie w Kościerzynie
Kiermasz świąteczny połączony ze śpiewaniem kolęd. Tak zapowiada się przedświąteczny weekend w Kościerzynie. Kościerski Dom Kultury zaprasza na wspólne kolędowanie w niedzielę w godzinach od 10 do 14. O godz. 13.45 zaplanowano wspólne śpiewanie kolęd. W programie: kiermasz świąteczny, ciepły poczęstunek oraz koncert kolęd w wykonaniu: dzieci "Armia Jezusa", sekcji Kościerskiego Domu Kultury, Kościerskiego Chóru Żeńskiego, Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kościerzyna", dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie.

Koncert kolęd oraz Jasełka w Wielu
Na Jasełka w wykonaniu klas II gimnazjum oraz na koncert kolęd kaszubskich zaprasza Dom Kultury w Wielu. Koncert w wykonaniu Zespołu "Kaszuby" z Wiela i Karsina wraz z uczniami SP w Wielu, odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia o godzinie 17. Poza tym wydarzeniem, w przyszłym tygodniu odbędzie się również Koncert kolęd Kaszubskich dla uczniów SP w Wielu (21 grudnia, godz.10.00) w wykonaniu członków zespołu "Fucus".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.