Gdzie urządzić wesele?

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 11:56
fot. nadesłane/Pixabay.com

Przygotowanie wymarzonej uroczystości ślubnej i weselnej pociąga za sobą liczne decyzje. Jedną z nich, niezwykle ważną, jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Aby wybrać obiekt, który spełni wszystkie oczekiwania, warto przeanalizować różne opcje. Oto najpopularniejsze z nich.

Sala lub dom weselny

Sale i domy weselne od zawsze cieszą się największą popularnością, ponieważ są wyspecjalizowane w organizacji tego rodzaju przyjęć. Dodatkowym autem są duże parkingi dla gości, a także pokoje, w których osoby spoza miasta mogą się zatrzymać i odpocząć po zabawie. Decydując się na takie miejsce, warto zadbać o dekorację sali. Większość tego typu obiektów oferuje kilka wariantów, jednakże niekiedy zdarza się, że za dodatkowe opcje, na przykład pokrowce na krzesła, trzeba dodatkowo zapłacić. Ceny za "talerzyk" są bardzo różne. Najczęściej istnieje kilka opcji cenowych, uzależnionych od liczby cieplnych posiłków i gości. Gotowe menu ułatwia jednak wybór.

Restauracja

Restauracje idealnie sprawdzają się z kolei w przypadku nieco mniejszych przyjęć weselnych. Jeżeli goście przyjeżdżają z daleka, problemem mogą okazać się miejsca noclegowe. Niewątpliwą zaletą restauracji jest natomiast dobre jedzenie. To także możliwość zorganizowania przyjęcia o nieco odmiennym charakterze - można odejść od tradycyjnego weselnego menu i wybrać na przykład potrawy orientalne. Należy pamiętać, że najlepsze i najpopularniejsze restauracje trzeba rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Hotel

Hotel to przede wszystkim doskonała opcja dla tych, którzy zapraszają gości z innych miejscowości. To wygodne rozwiązanie także dla rodzin z dziećmi, które można wcześniej położyć spać. Organizacja wesela w hotelu nie jest najtańszą opcją. Pomimo dużej konkurencji ceny bywają bardzo wysokie - szczególnie w tych miejscach, które cieszą się dużą popularnością i mają ciekawe, piękne wnętrza. Jeżeli goście będą na przyjęcie dojeżdżali samodzielnie, należy pamiętać o tym, aby zadbać o miejsca parkingowe (nie wszystkie hotele, zwłaszcza te zlokalizowane w centrach miast, mają wystarczającą ich liczbę). Kolejnym minusem może być tzw. cisza nocna i konieczność ściszenia muzyki, aby nie przeszkadzać innym gościom hotelu.

Zabytkowe wnętrza

Zabytkowy dworek czy pałac to z pewnością miejsce na iście królewskie wesele. W całej Polsce znajduje się wiele tego typu obiektów, które w swojej ofercie posiadają organizację przyjęć. Bardzo często są one zlokalizowane poza miastem i otoczone pięknymi ogrodami bądź parkami. To idealne plenery do sesji ślubnych, warto mieć jednak na uwadze, że ta opcja jest znacznie droższa od restauracji i typowych sal weselnych.

Wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne, jest niezwykle ważny. Powinna to być przemyślana decyzja. W poszukiwaniu idealnego miejsca pomocna będzie platforma ślubna Wedding.pl, na której można znaleźć liczne inspiracje ślubne oaz porady. Co więcej, strona ta pozwala wyszukiwać usługodawców z branży ślubnej. Aby znaleźć idealne miejsce na wesele w Gdańsku lub okolicy wystarczy wejść na stronę https://wedding.pl/sale-weselne/gdansk.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.