Pięć medali dla kościerskich karateków na Pucharze Gdańska

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 10:17
Karolina Wejer I miejsce Karolina Wejer I miejsce fot. nadesłane/Krzysztof Sosnówka

W niedzielę w Hali Sportowej Judo Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się Otwarty Puchar Gdańska Karate. Wystartowało w nich także dziewięcioro zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, zdobywając łącznie aż pięć medali.

W zawodach wzięły udział reprezentacje 17 klubów, w tym Kościerski Klub Kyokushin Karate. Kościerscy karatecy wywalczyli łącznie pięć medali, dwukrotnie notowali też czwarte pozycje.

Złoto w kategorii kumite (11-12 lat, -35 kg) zdobyła Karolina Wejer. Srebrny medal wywalczył Mikołaj Ugowski (Kumite 13-14 lat + 45kg). Z kolei na trzecim stopniu podium stawali: Szymon Lubecki (Kumite 9-10 lat - 33kg), Amelia Czapiewska (Kumite 11-12 lat -35kg) oraz Marta Kryszyńska (Kumite 11-12 lat +35kg). Tuż za podium, a więc z czwartym wynikiem starty w swoich grupach kończyły Paulica Lubecka (Kumite 11-12 lat -35kg) oraz Patrycja Piesik (Kumite 13-14 lat +40kg). Ponadto w zawodach wystartowali także Amelia Kreft i Eryk Moltzan.

- Walki były prowadzone na wysokim poziomie tym bardziej sukces naszych zawodników bardziej cieszy. Wszyscy wykazali się odwagą i pokazali prawdziwego - ocenia Krzysztof Sosnówka.

Jak dodaje, już niedługo kościerskich karateków będzie można dopingować w Kościerzynie. W Sercu Kaszub 17 marca odbędą się bowiem Mistrzostwa Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. O puchary w Kościerzynie ma zawalczyć aż około 200 zawodników.

Dodajmy, że organizatorem Otwartego Pucharu Gdańska był Gdański Klub Kyokushin Karate Prowadzony przez shihan Bogusława Jeremicza 5 dan.

oprac. AL
info. Krzysztof Sosnówka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.