Kościerzyna. Do Strzelnicy zawitali już gwiżdże

środa, 13 grudnia 2017 r., 09:30
fot. AL

Pieczenie pierników, tworzenie świątecznych ozdób, wspólne śpiewanie kolęd, ubieranie choinki oraz wizyta kaszubskich kolędników - tak w wielkim skrócie mijał wtorkowy wieczór tym, którzy zgromadzili się w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica w Kościerzyna.

Kościerski Dom Kultury, miasto Kościerzyna i kościerski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego we wtorek zaprosili mieszkańców na wieczór ze zwyczajami adwentowi i świątecznymi. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty gwiazdki z Wielkiego Podlesia. Był więc policjant, baba z chłopem, śmierć, bocian, gwiazdka, kominiarz, czy psocące diabły. Kaszubskich kolędników pożegnano gromkimi brawami, a jak każe tradycja także "grosikami" na szczęście.

Kolejne godziny upływały na tworzeniu stroików, ozdób choinkowych, kwiatów z bibuły, pieczeniu świątecznych pierników, wspólnym śpiewaniu kolęd i ubieraniu choinki. Na wszystkich czekał też wigilijny barszcz i słodki poczęstunek.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.