Łubiana. Harcerze uczcili 150. urodziny marszałka Piłsudskiego

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:35
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

Na ostatniej piątkowej wieczorem harcerze z 23. drużyny harcerskiej z Łubiany uczynili 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Przy pomniku w Garczynie zaciągnęli wartę, zapalili znicz i złożyli wiązankę kwiatów.

Druhny i druhowie odśpiewali harcerską modlitwę. Skauci następnie udali się też do Kościerzyny na ul. Dworcową, gdzie obok figury Chrystusa Króla znajduje się popiersie marszałka Piłsudskiego. Również i tam zapalili znicz i złożyli kwiaty. Tam przypomniano także życiorys tego wielkiego Polaka.

nadesłane/Piotr Kwidziński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.