Uhonorowani za niesienie pomocy - Pomorska Gala PCK

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 13:42
fot. AL

Dzielą się tym, co najcenniejsze, krwią. Nie pozostali także obojętni na los osób poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. I właśnie za dar krwi i pomoc ofiarom żywiołu, a więc osobom bezinteresownie ratującym życie i dającym nadzieję na lepsze jutro dziękowano podczas sobotniej Pomorskiej Gali Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród grona odznaczonych i wyróżnionych nie zabrakło też mieszkańców powiatu kartuskiego i kościerskiego.

W sobotę w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbyła się Pomorska Gala Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości podsumowano akcję #PoBurzy prowadzoną przez PCK w ramach pomocy ofiarom sierpniowej nawałnicy.

- Ta gala jest podziękowaniem dla tych, którzy ruszyli z pomocą drugiemu człowiekowi. Dla tych, którzy nie szczędząc sił i środków ruszyli z pomocą dotkniętym kataklizmem, który często niszczył cały dobytek życia. Chcemy uhonorować ludzi dobrej woli, którzy pomagali fizycznie i finansowo. Skala kataklizmu jest tak wielka, że mimo ogromu pracy ludzie wciąż borykają się z problemami bytowymi, a szkody naprawiane będą jeszcze przez wiele lat - podkreślała Marzena Dobrowolska, prezes Pomorskiego Oddziału PCK,

- Byłam na terenach objętych kataklizmem. Widziałam przykładne działania strażaków PSP i ochotników, jak i wolontariuszy. Polski Czerwony Krzyż spotkał się z niespotykaną dotychczas wielką chęcią współpracy. Na nasz konto płynął strumień pieniędzy, a magazyny zapełniły się darami. W imieniu pomorskiego oddziału PCK pragnę wszystkim podziękować za tak piękną współprace w niesieniu pomocy w szczytnym celu - dodawała.

Do kilkudziesięciu osób w ramach podziękowania za wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez PCK w ramach akcji #PoBurzy dla mieszkańców dotkniętych nawałnicą trafiły dyplomy i statuetki.

Podczas gali uhonorowano także zasłużonych krwiodawców, jak również wręczono puchary dla szkół, które mogą poszczycić się największą liczbą litrów oddanej krwi.

Galę uświetnił koncert Aleksandry Nizio - zwyciężczyni piątej edycji The Voice of Poland.

Lista odznaczonych i wyróżnionych z powiatów kartuskiego i kościerskiego:

Odznaką Honorową PCK I stopnia odznaczony został:
Jarosław Paczoska

Odznaką Honorową PCK II stopnia odznaczony został:
Tomasz Klinkosz

Odznaką Honorową PCK III stopnia odznaczony został:
Karol Wołoszyk

Odznaką Honorową PCK IV stopnia odznaczeni zostali:
Małgorzata Cyrzan
Dariusz Radomski
Michał Zarach

Odznaką Honorową "Zasłużony Krwiodawca Pomorza" odznaczeni zostali:
Roman Gojtowski
Tomasz Klinkosz
ks. Andrzej Taliński

Najwyższy wskaźnik oddanej krwi - szkoły:
II miejsce - Technikum nr 1 w Kartuzach - (wskaźnik - 0,455)

Największa ilość oddanej krwi na szkołę:
I miejsce - Technikum nr 1 w Kartuzach (104,7 l)

Podziękowania za wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez PCK w ramach akcji #PoBurzy dla mieszkańców dotkniętych nawałnicą:
bryg. Tomasz Klinkosz - Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie
Jan Hiller - KP PSP Kościerzyna
Radosław Zwara - KP PSP Kościerzyna
Karol Wołoszyk - KP PSP Kościerzyna
Radosław Mądry - KP PSP Kościerzyna
Dariusz Radomski - KP PSP Kościerzyna
Paweł Gostomski - KP PSP Kościerzyna
Dariusz Dunajski - KP PSP Kościerzyna
Komenda Powiatowa PSP w Kościerzynie
Urząd Gminy w Żukowie
Gmina Lipusz

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.