Weekend ze świątecznymi kiermaszami i Mikołajkami

piątek, 8 grudnia 2017 r., 14:20
fot. archiwum/AL

Jarmark Bożonarodzeniowy Starym Browarze, V Karsiński Zjazd Zmotoryzowanych Mikołajów, Spotkanie Mikołajkowe w Lipuszu, czy Mikołajki w Nowej Karczmie - między innymi takie wydarzenia ze świątecznym akcentem czekają mieszkańców powiatu kościerskiego w najbliższy weekend.

Sobota

Jarmark Bożonarodzeniowy w Starym Browarze
Stary Browar wraz z Kaszubskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym "Kościerska Chata zapraszają na Kaszubski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w sobotę, 9 grudnia w Starym Browarze Kościerzyna w godzinach od 10 do 15. W programie: wspólne gotowanie Szefów Kuchni z całego regionu, świąteczne ozdoby i prezenty, regionalne potrawy, wystawy prac kaszubskich rękodzielników, Kół Gospodyń Wiejskich oraz mikołajkowe atrakcje dla dzieci - zdobienie pierników, ozdoby choinkowe i wiele innych.

Dzień Seniora w Lubaniu
Seniorzy z energią - pod takim hasłem w sobotę w godzinach od 10 do 14 odbędzie się Gminny Dzień Seniora w Lubaniu. W programie: bezpłatne badania i konsultacje medyczne, konsultacje z dietetykiem, porady mobilnego Biura Obsługi Klienta Energa, porady na temat bezpieczeństwa seniorów (Policja), jak również konkursy i poczęstunek.

Zjazd Zmotoryzowanych Mikołajów w Karsinie
Karsiński Klub Weteranów Szos, wójt gminy Karsin oraz Dom Kultury w Karsinie zapraszają wszystkich chętnych na godzinę 12 na jubileuszową, piątą edycję Zjazdu Zmotoryzowanych Mikołajów. Przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodziców. O godzinie 13. zaplanowano tradycyjną już paradę ulicami Karsina zabytkowych pojazdów prowadzonych przez Mikołajów. Na sali sportowej dla najmłodszych uczestników imprezy przewidziano zabawy z animatorami, dmuchane zjeżdżalnie i zamek oraz wręczenie świątecznych paczek przez Świętego Mikołaja. Imprezie towarzyszyć też będzie świąteczny jarmark. Uczestnicy imprezy będą mogli ogrzać się przy ognisku oraz skorzystać z przygotowanego poczęstunku i gorących napojów. Zabawę uprzyjemni też świąteczna muzyka puszczana przez DJ’a.

Spotkanie Mikołajkowe w Lipuszu
W sobotę w hali sportowej w Lipuszu odbędzie się po raz kolejny Spotkanie Mikołajkowe. Tego dnia jak zwykle nie zabraknie emocji. Rada Rodziców ZS Lipusz, ZS Lipusz oraz GOKSiR Lipusz przygotowali wiele atrakcji. W programie: występ dzieci przedszkolnych oraz wspólna zabawa (godz. 17.30), natomiast o godzinie 18.30 zaplanowano pierwszy w Polsce spektakl UV w Polsce "W pracowni Ambrożego Kleksa". Ponadto kiermasz świąteczny, Cegiełka na Rzecz Szkoły, dmuchańce, profesjonalna sesja zdjęciowa z Mikołajem, warsztaty świąteczne, strojenie pierników i wiele innych. Start godz. 15.30.

Niedziela

Mikołajki w Nowej Karczmie
Gmina Nowa Karczma serdecznie zaprasza na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 15. w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie. Na mieszkańców będzie czekać występ artystyczny i zabawy z aktorami, kiermasz świąteczny oraz oczywiście spotkanie z Mikołajem. Podczas wydarzenia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na "Rodzinne Drzewko Bożonarodzeniowe".

Koncert "Chorał i nie tylko"
Wójt Gminy Karsin oraz parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Osowie zapraszają w dniu 10 grudnia o godz. 19. do kościoła parafialnego w Osowie na koncert muzyki sakralnej "Chorał i nie tylko". W trakcie koncertu wystąpią żeński chór "Cartusia" pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk oraz Męski Zespół Chorałowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod dyrekcją Mariusza Konczała.

II Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna - turniej IV
Jest to czwarty i zarazem ostatni turniej rozgrywany w ramach II Grand Prix. Po zakończeniu turnieju podsumowany zostanie cały cykl 2017 i wyłonieni zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach, a wśród wszystkich sklasyfikowanych uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Zawody zostaną rozegrane w niedzielę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie. Początek rozgrywek zaplanowano na godzinę 10. Zapisy osobiście w dniu zawodów od godz. 9. do 10.

Warto dodać, że najbliższy weekend będzie również wyjątkowy z tego względu, że właśnie w sobotę i niedzielę nastąpi finał tegorocznej Szlachetnej Paczki. Dzięki ludziom dobrego serca, magia świąt Bożego Narodzenia i nadzieja na lepsze jutro dotrze do kilkudziesięciu rodzin z powiatu kościerskiego. Jednym słowem dziać będą się cuda.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.