Dzień Odblasków - drobiazg, który ratuje życie

piątek, 8 grudnia 2017 r., 11:17
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

"Dzień Odblasków 2017" pod takim hasłem w środę kościerscy policjanci przeprowadzili akcję uświadamiającą pieszych, jak istotne jest noszenie odblasków i to nie tylko w terenie niezabudowanym. Odblask, który kosztuje kilka złotych, może uratować nam życie, dlatego warto wyposażyć w niego zarówno sienie, jak i bliskich.

Podczas akcji policjanci pełniący służbę na drogach nie tylko kontrolowali w jaki sposób piesi przestrzegają przepisy obowiązujące w tym zakresie, ale również wręczali mieszkańcom elementy odblaskowe.

- W myśl nowych przepisów pieszy poruszający się po zmroku poza obszarem zabudowanym powinien nosić element odblaskowy w sposób widoczny dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W czasie swojej akcji policjanci uświadamiali pieszym, że nie jest to tylko wymóg prawa, ale również zdrowego rozsądku, a noszony przez pieszego odblask jest wyrazem świadomego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym - podkreśla asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- W trakcie kontroli funkcjonariusze nie tylko egzekwowali przestrzeganie przepisów w tym zakresie, ale również wręczali pieszym odblaski przygotowane przez mundurowych specjalnie na tą okazję, a z przesłaniem przyświecającym akcji policjanci chcą dotrzeć do jak największego grona mieszkańców i poruszają tę tematykę w ramach rozmów o bezpieczeństwie z mieszkańcami powiatu - dodaje.

Celem wzmożonych policyjnych działań pod hasłem "Dzień Odblasków 2017" było propagowanie używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także tam gdzie nie jest to wymagane oraz ograniczanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i podnoszenie świadomości społecznej w zakresie dbania o własną widoczność przy drogach.

AL
info. KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.