Opłatkowe spotkanie członków "Kościerskiej Chaty" i przyjaciół

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 16:48
fot. AL

W czwartkowe popołudnie w sali wiejskiej w Dobrogoszczy zapanowała świąteczna atmosfera. Na stole królowały wigilijne potrawy, biesiadnicy łamali się opłatkiem, składali sobie bożonarodzeniowe życzenia i śpiewali kolędy. Świętujących członków Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata" i ich przyjaciół odwiedził też św. Mikołaj.

Przedświąteczny czas sprzyja spotkaniom opłatkowym. Okres ten tradycyjnie wykorzystali członkowie Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata". Przy wspólnym stole, na którym królowały tradycyjne kaszubskie potrawy wigilijne, zasiedli też przedstawiciele samorządów i instytucji, którzy na co dzień współpracują ze stowarzyszeniem.

Spotkanie upłynęło w miłej, świątecznej atmosferze. Wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i na zbliżający się rok 2018 oraz podzielili się opłatkiem. Do świętujących przybył też święty Mikołaj. Każdy z biesiadników otrzymał również słodki upominek od prezes stowarzyszenia Haliny Rogińskiej. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd.

Wspólne spotkanie było też okazją do podsumowania mijającego roku oraz przedstawienie zamierzeń na przyszły rok. A ten niewątpliwie będzie szczególnym okresem, gdyż w 2018 roku przypada jubileusz 15. lat aktywnej działalności Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata".

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.