Młodzi strażacy z Karsina z nagrodą marszałka

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 13:07
fot. nadesłane/UG Karsin

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, widząc zaangażowanie w projekty lokalne młodych adeptów OSP z Karsin, ufundował im swoją nagrodę. W imieniu Zarządu Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki w obecności Prezesa OSP Karsin Romana Brunke oraz Komendanta Gminnego Krzysztofa Datty przekazał na ręce strażackiej młodzieży polary i buty na zawody sportowo - pożarnicze o wartości 3.000 zł.

Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych zazwyczaj kojarzy się z gaszeniem pożarów i akcjami ratowniczymi, a jest to również potężna siła społeczna - rzesza ludzi dobrej woli, którzy w wolnym czasie angażują się w inicjatywy na rzecz rozwoju i aktywizacji lokalnych społeczności. Strażacy ochotnicy działają praktycznie w każdej sferze życia swojej "lokalnej ojczyzny". To ludzie skromni, którzy rzadko chwalą się swoimi dokonaniami. Tym bardziej warto pokazać i docenić ich prospołeczne inicjatywy w środowiskach lokalnych.

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, widząc zaangażowanie w projekty lokalne młodych adeptów OSP z Karsin ufundował im swoją nagrodę. W imieniu Zarządu Województwa Pomorskiego Krzysztof Trawicki wicemarszałek województwa w obecności Prezesa OSP Karsin Romana Brunke oraz Komendanta Gminnego Krzysztofa Datty przekazał na ręce strażackiej młodzieży polary i buty na zawody sportowo - pożarnicze o wartości 3.000 zł.

- Cieszymy się, że wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazła się nasza OSP. Dowodzi to, że to, co robimy lokalnie, zostało zauważone i docenione. Sukcesem naszej gminy jest bardzo dobra współpraca na linii samorząd - urząd - gminne władze OSP, co przekłada się na tworzenie nowych innowacyjnych inicjatyw, które jak widać zyskują podziw i uwagę decydentów na szczeblu wojewódzkim i centralnym - mówi Krzysztof Datta, lider projektu OSP Karsin.

Warto dodać, że MDP Karsin znalazła się w gronie wyróżnionych jednostek ochotniczej straży pożarnej w ogólnopolskim konkursie "Floriany 2017". Kapituła tej nagrody doceniła projekt "Widoczny nr domu i sprawny hydrant - czyli głos młodych w ważnej sprawie" realizowany przez karsińskich członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i strażaków OSP.

Łukasz Datta/UG Karsin
oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.