Łubiana. Kaszubskie literackie spotkanie z najmłodszymi

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:57
fot. nadesłane/Piotr Kwidziński

W minionym tygodniu obyły się spotkania literackie z najmłodszymi czytelnikami w Zespole Kształcenia w Łubianie. Aleksandra i Dariusz Majkowscy prezentowali dwie książki swojego autorstwa wszystkim grupom przedszkolnym.

Prezentowane książki to "Weronka w przedszkolu" i "Weronka nad morzem". Jedna napisana jest w języku kaszubskim, natomiast druga w języku polskim. To wspaniała forma edukacji w języku naszych dziadków zważywszy, że w szkole odbywają się lekcje języka kaszubskiego.

Spotkania cieszyły się wielkim zainteresowaniem dzieci i mogły się odbyć dzięki radzie sołeckiej Łubiany, jak i dyrekcji szkoły.

nadesłane/Piotr Kwidziński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.