Kościerska Huta. Pożar piwnicy budynku mieszkalnego

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 11:06
fot. nadesłane/KP PSP Kościerzyna

Najpewniej nieszczelność przewodu doprowadzającego gaz z butli do kuchenki było przyczyną pożaru, do którego doszło w czwartkowy poranek w Kościerskiej Hucie. Podczas działań strażacy wynieśli z piwnicy trzy butle z gazem. Na szczęście nikt nie został ranny.

W czwartek około godziny 8.30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o pożarze w Kościerskiej Hucie.

- Pożar miał miejsce w pomieszczeniu piwnicznym. Podczas działań z piwnicy wyniesiono trzy butle z gazem. Spaleniu uległa część piwnicy ze zgromadzonymi tam materiałami, natomiast pierwsze piętro budynku uległo zadymieniu i zaczadzeniu - informuje Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, bryg. Tomasz Klinkosz.

Pożar powstał wskutek rozszczelnienia przewodu od butli z gazem.

- Przyczyną zdarzenia była nieszczelność przewodu doprowadzającego gaz z butli do kuchenki. Przewód rozszczelnił się, w wyniku czego zapaliła się mieszkanka gazowa - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W akcji gaśniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej, w tym trzy z JRG Kościerzyna oraz OSP Skorzewo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.