Sejfy domowe - czym się różnią?

środa, 6 grudnia 2017 r., 15:20
fot. nadesłane

Decyzja podjęta, planujesz zakup i montaż sejfu domowego. Czy wiesz, czym różnią się poszczególne modele. Jakie cechy sejfów powinno się przeanalizować, zanim zakupi się ten wybrany do własnego domu.

Sejfy domowe, jaki rodzaj zamka wybrać?

Wśród sejfów domowych wyróżniamy te zamykane na zamek elektroniczny, kluczowy, mechaniczny szyfrowy, lub typ kluczowy + mechaniczny szyfrowy. Na czym polega różnica?

Zamek kluczowy jest łatwy w obsłudze i ma przystępną cenę. Jednak nie jest to najlepszy poziom zabezpieczenia, chociażby względu na to, że klucz łatwo można dorobić. Mechaniczny zamek szyfrowy otwiera się wtedy, kiedy pokrętło kilka razy odpowiednio przekręcimy, co zapewnia wysoki poziom zabezpieczenia. Wadą jest, że zamek ten niekiedy może sprawiać trudność podczas obsługi, ponieważ wymaga dużej precyzji.

Zamek elektroniczny sejfu domowego zamyka się i otwiera po wprowadzeniu prawidłowego kodu (zwykle 4-10 symboli). Plusem jest, że nie trzeba nosić przy sobie klucza do sejfu. Wadą być może tymczasem jego cena, zwykle dużo wyższa niż pozostałych modeli. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór sejfu zamykanego na dwa sposoby.

Stopień ochrony przez włamaniem, czyli klasy sejfów

Do każdego sejfu domowego przypisany jest odpowiedni stopień zabezpieczenia. Najniższą klasę odporności mają sejfy oznaczone symbolem "S1" i "S2". Wyższy poziom ochrony przypisuje się klasom sejfów: O, I, II, III, IV itd. Warto mieć na uwadze, że im wyższy poziom ochrony, tym wyższa cena produktu.

Małe i duże sejfy domowe - zadbaj o odpowiedni montaż

Kiedy już zdecydujesz się na najbardziej odpowiedni model sejfu dla siebie, musisz zadbać o to, aby został on odpowiednio przymocowany. Dużego wysiłku wymaga wyniesienie sejfu wielkości szafy. Jednak w przypadku małej pancernej kasetki nie ma już takiego problemu, dlatego ważne, aby zatroszczyć się o jej odpowiednie przymocowanie. Nie wszystkie sejfy można wszędzie montować. Przykładowo sejf z zamkiem elektrycznym nie powinien znajdować się na podłodze, ponieważ istnieje ryzyko zalania mechanizmu.

Ponadto wyróżniamy sejfy, które mocuje się za pomocą specjalnych kotw, a te wymagają solidnego podłoża. Podsumowując, przed zakupem sejfu domowego zdecyduj się, jaki typ sejfu będzie dla ciebie najwłaściwszy: sejf ścienny (montowany w ścianie, bądź podłodze), sejf meblowy (montowane ścianą tylną lub do podłoża), sejf wolnostojący, czyli wielkogabarytowy.

Sejfy domowe - szczegóły mają znaczenie!

Kiedy kupujesz sejf domowy, masz również możliwość zadecydować o tym, jak będzie wyglądało jego wnętrze. Regulacja półek sprawia, że dany model staje się jeszcze bardziej uniwersalny. Kolor sejfu domowego także powinien być dopasowany do danego wnętrza, tu też masz prawo wyboru. Idealny dla siebie sejf znajdziesz na stronie www.saffort.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.