Młodzieżowi radni z Pomorza debatowali w Kościerzynie

środa, 6 grudnia 2017 r., 07:55
fot. nadesłane/UM Kościerzyna

30 listopada odbyła się wyjazdowa sesja Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego w Kościerzynie. Radni podjęli decyzję, że wystąpią do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku z prośbą o utworzenie funduszu w wysokości 50 tys. zł, który ma zostać przeznaczony na funkcjonowanie młodzieżowych rad z Pomorza.

- Jestem zadowolony z faktu, że pierwsza sesja MRWP odbyła się w mieście, z którego pochodzę. To był mój cel w momencie, gdy podjąłem decyzję o kandydowaniu na stanowisko przewodniczącego. Podczas sesji jednogłośnie podjęliśmy decyzję o wystąpieniu do Marszałka Województwa z prośbą, o utworzenie funduszu na rzecz młodzieżowych rad w wysokości 50 tys. zł. Pieniądze pomogą realizować młodym różne inicjatywy, a także zgłębiać wiedzę poprzez szkolenia i warsztaty - mówi Jan Derra, przewodniczący MRWP.

Po sesji młodzi radni spotkali się w sali Kina Remus, gdzie zorganizowano debatę pn. "Przyszłość polityki młodzieżowej". Rozmowę moderował Jan Derra, a uczestniczyli w niej Mateusz Burczyk - radny MRWP, Mateusz Wódkowski - przewodniczący MRM Kościerzyna oraz Adam Domaszk - radny MRM Kościerzyna i przewodniczący samorządu szkolnego PZS nr 1 w Kościerzynie.

- Cieszę się, że młodzi radni potrafią rozmawiać na ważne tematy z zakresu polityki młodzieżowej. Partycypacja młodzieży w życiu społecznym jest bardzo ważna. Dialog z młodych z dorosłymi ma sens, ale przede wszystkim musi być prawdziwy - mówi Jacek Konkol, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

Podczas debaty padło kilka głosów z sali, co znacznie ożywiło dyskusję.

- Debata z udziałem uczniów kościerskich szkół pomogła nam znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie - jak służyć młodzieży i jak zacieśnić współpracę między samorządami uczniowskimi, młodzieżowymi radami miast, gmin, powiatów, i województwa. Przed nami jeszcze ponad połowa kadencji. Sądzę, że przez ten czas jesteśmy w stanie dużo zdziałać dla naszych rówieśników - mówi Jan Derra, przewodniczący MRWP.

nadesłane/Jacek Konkol/UM Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.