Karateka Jakub Wyszecki złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

środa, 6 grudnia 2017 r., 08:35
fot. nadesłane/Krzysztof Sosnówka

Aż ośmioro zawodników Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Shinkyokushin PFKK. Był to ich pierwszy występ w zawodach tak wysokiej rangi. Z Mielca powrócili ze złotem Jakuba Wyszeckiego. Tuż za podium uplasowała się z kolei Martyna Nawrot.

2 grudnia 2017 w Mielcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Shinkyokushin PFKK odbyły się w sobotę, 2 grudnia w Mielcu. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodnikówz 37 klubów. Wśród startujących nie zabrakło też zawodników kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy po raz pierwszy mieli okazję pokaz swoje umiejętności na turnieju tak wysokiej rangi.

Mistrzostwa niewątpliwie zakończyły się sporym sukcesem Jakuba Wyszeckiego, który zdobył złoto, a tym samym także tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii kumite 15-16 lat. Martyna Nawrot w kategorii kumite 13-14 lat uplasowała się tuż za podium, na czwartej pozycji.

Ponadto w mistrzostwach wzięli też udział: Zosia Wyszecka, Kamila Koszałka, Ania Lewandowska, Karolina Wajer, Amelia Czapiewska i Mateusz Sosnówka.

- Gratulacje należą się dla wszystkich zawodników, gdyż pokazali ogromnego ducha walki - podkreśla Krzysztof Sosnówka.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.