Międzynarodowy sukces zawodników UKS Manta Kościerzyna

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:45
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

18 indywidualnych medali oraz złoto w sztafecie wywalczyli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna podczas międzynarodowych zawodów w pływaniu w płetwach w Beco Cup, które odbyły się w miniony weekend w Berlinie.

W stolicy Niemiec w sobotę, 2 grudnia rozegrano międzynarodowe zawody w pływaniu w płetwach Beco Cup. Wystartowało w nich łącznie 210 zawodników z 18 klubów z pięciu krajów. Klub UKS Manta Kościerzyna reprezentowało 13 zawodników.

Rywalizacja na berlińskiej pływalni zakończyła się ogromnym sukcesem kościerskich zawodników, którzy łącznie zdobyli 18 indywidualnych medali, w tym pięć złotych, sześć srebrnych i siedem brązowych.

Potrójnym złotym medalistą został Marcin Łukowicz. Julia Greń i Szymon Kropidłowski wywalczyli po złotym medalu oraz dwukrotnie stawali na drugim stopniu podium. Srebrny medal oraz dwa brązowe krążki zdobył z kolei Damian Kutela, natomiast Neli Wanta powróciła z Berlina ze srebrem i brązem. Na trzecim stopniu podium stawali, a tym samym brązowymi medalistami zostali Magda Stoltmann, Wiktoria Szwichtenberg, Franciszek Bystron i Michał Koliński.

Ponadto kościerska sztafeta w składzie: Julia Greń, Julia Kiedrowska, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz, która wystartowała w kategorii 50BF mix open, okazała się zwycięska i sięgnęła po złoto zawodów.

- Wyjazd na zawody do Berlina był niesamowitą przygodą naszych zawodników, okazją do poznania nowych ludzi, zwiedzenia Berlina, co było możliwe dzięki wsparciu gminy Miejskiej Kościerzyna i naszemu sponsorowi oraz naszych najlepszych rodziców - podsumowuje Beata Zembrzycka z UKS Manta Kościerzyna.

AL
info. UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.