Marian Knuth Mistrzem Świata w martwym ciągu

poniedziałek, 4 grudnia 2017 r., 15:14
fot. nadesłane/Radosław Knuth

Kolejny sportowy sukces ma na swoim mieszkaniec Wielkiego Klincza. Podczas odbywających się w Siedlcach Mistrzostw Świata stanął na najwyższy stopniu podium w kategorii do 90 kg w martwym ciągu.

W miniony weekend w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji WPA w trójboju siłowym, wyciskaniu sztangi na ławce oraz w martwym ciągu. W zawodach wystartował także mieszkaniec Wielkiego Klincza - Marian Knuth. 59-letni zawodnik z gminy Kościerzyna zmierzył się w martwym ciągi w kategorii masters do 90 kg.

Marian Knuth z wynikiem 215 kg wygrał w swojej kategorii, zdobywając złoty medal Mistrzostw Świata. W trzecim podejściu próbował pobić dotychczasowy Rekord Świata, jednak próba podniesienia 231 kg nie powiodła się.

Warto dodać, że zawodnik z Wielkiego Klincza po raz pierwszy wystartował w kategorii wagowej do 90 kg, ale, jak zapowiada, nie ostatni.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.