Gminny Strażacki Dzień Seniora w Wysinie

sobota, 2 grudnia 2017 r., 20:44
fot. AL

Seniorzy-strażacy z gminy Liniewo spotkali się w sobotni wieczór w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie, by wziąć udział w dedykowanej im uroczystości. Zanim jednak druhowie zasiedli przy wspólnym stole, wsłuchiwali się w rytm brzmień orkiestry dętej i kapeli kaszubskiej i dobrze się bawili, a kolejne godziny upływały im w miłej, przyjaznej atmosferze, dokonano poświęcenia figurki św. Floriana, którą ulokowano przed strażnicą.

Przed laty to oni z poświęceniem ruszali ratować ludzkie zdrowie, życie i mienie. Po latach służby przekazali wartę młodszym kolegą, a ci nadal potrafią docenić doświadczenie swoich starszych kolegów. W uznaniu ich wieloletniej służby druhowie z Wysina zaprosili emerytowanych strażaków na Gminny Strażacki Dzień Seniora. Spotkanie było okazją do tego, aby powspominać, porozmawiać, a także do wspólnej zabawy, do której przygrywała orkiestra dęta oraz kapela kaszubska.

- Dziękuję wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że ta uroczystość upłynie w miłej atmosferze i w przyjaznym gronie. Niech będzie to czas dobrej zabawy, dobrych wspomnień, radosnych chwil i wspólnych rozmów - podkreślał Wiesław Szarmach, Komendant Gminny ZOSP RP w Liniewie.

W uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu strażaków-seniorów, a także między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego. Wójt dla bohaterów uroczystości przygotował wyjątkową niespodziankę słowną. Specjalnie z tej okazji wydeklamował wiersz.

- Z okazji Dnia Seniora przyjmicie życzenia wszelkiej pomyślności, radości, szczęścia, zadowolenia, miłości oraz wytrwałości. Drodzy strażacy, niech moc św. Floriana będzie co dzień z wami już od samego rana. Niech ogień szybko z waszą pomocą wygasa, a na wasze męstwo i urodę, niech będzie każda panna i żonka łasa. Pracujecie zawsze bezpiecznie i z głową, bo służba wasza jest pierwszorzędową - życzył wójt gminy Liniewo, Mirosław Warczak.

Moc życzeń w kierunku świętujących nie szczędzili też inni przybyli goście.

- Cieszymy się bardzo, że mogliśmy do was przybyć. Jak wiadomo na terenie gminy Liniewo zawsze są wspaniałe imprezy strażackie. Życzymy wam, abyście wy strażacy seniorzy i weterani, cieszyli się zdrowiem przez wiele, wiele lat, a wy, którzy jeździcie jeszcze do akcji, byście zawsze wracali z nich bez szwanku - podkreślał Józef Czapiewski, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Starej Kiszewie.

- Przed nami adwent. Niech ten czas wyczekiwania będzie dla was czasem spokojnym, aby przygotował nas wszystkich do świąt Bożego Narodzenia, a one niech przyniosą nam radość od dzieci, wnuków, drugich połówek. Życzę wam, aby ten św. Florian, który dziś został poświęcony, czuwał zawsze nad wami. Wszystkiego dobrego - dodawał z kolei wicestarosta kościerski, Henryk Ossowski.

Uroczystość z okazji Dnia Seniora poprzedziła poświęcenie figurki św. Floriana, która stanęła na fontannie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysinie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.