Siedem medali kościerskich karateków na Pucharze Pomorza

sobota, 2 grudnia 2017 r., 09:12
fot. nadesłane

Siedem medali zdobyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", podczas prestiżowego i silnie obsadzonego VIII Pucharu Pomorza w Karate Tradycyjnym, jaki odbył się 18. listopada w Szczecinie. W tym cyklicznym, ogólnopolskim turnieju wystartowało ponad 400 zawodników z 20 polskich klubów.

Młodzi kościerzynianie w pobitym polu pozostawili m.in. wielu rywali z największych polskich klubów z Gdyni, Gdańska, Krakowa, Gniezna, Wrocławia, Zielonej Góry, Włocławka, Poznania, Wejherowa czy Szczecina. W klasyfikacji drużynowej podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego i Pawła Liedtke zajęli 7. miejsce, zdobywając 21 punktów, tyle samo co ekipy z Krakowa i Poznania.

Kościerski klub reprezentowany był przez następujących zawodników: Antonina Czarnowska, Julian Rekowski, Nikola Romińska, Dorian Gierszewski - wszyscy z sekcji w Lipuszu oraz Oliwia Wnuk-Lipińska, Monika Pałubicka, Szymon Koźlarski, Hubert Mrowiński, Jakub Liedtke i Mateusz Jażdżewski.

Rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych, już od pięcio i sześciolatków począwszy, na weteranach w wieku 40+ skończywszy.
Liderem kościerskiej ekipy tym razem okazał się Dorian Gierszewski który w konkurencji kumite zdobył złoty medal, dokładając jeszcze brąz w konkurencji kata. Nawet ci kościerzynianie, którzy nie zdobyli medalu, zanotowali co najmniej po dwa zwycięstwa w swoich konkurencjach. Jest to tym cenniejsze, że wielu z nich toczyło pojedynki z zawodnikami najlepszych polskich klubów, z członkami kadry narodowej i medalistami najważniejszych zawodów międzynarodowych.

Wszyscy medaliści są wychowankami senseia Wojciecha Mrowińskiego. Udanym występem w Szczecinie, kolejny raz wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na sportowej mapie polskiego karate tradycyjnego, godnie reprezentując klub, miasto oraz region. Turniejowi towarzyszyły mini-konferencje i wykłady dotyczące kultury Japonii i dalekiego wschodu oraz praktyczne warsztaty origami a także kaligrafii japońskiej. Patronat nad zawodami objął Polski Związek Karate Tradycyjnego.

Lista medalistów:

Złote medale zdobyli:
Dorian Gierszewski
Monika Pałubicka
Julian Rekowski

Srebrny medal zdobyła:
Antonina Czarnowska

Brązowe medale zdobyli:
Dorian Gierszewski
Oliwia Wnuk-Lipińska
Hubert Mrowiński

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.