Zakupy w sieci rób z głową!

piątek, 1 grudnia 2017 r., 10:14
fot. archiwum

Buty o wartości niemal 400 zł, czy konsola do gier za kwotę 545 zł - między innymi takie produkty zamówili w sieci mieszkańcy powiatu kościerskiego. Za zakupy zapłacili, jednak towaru nie otrzymali. Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie rozsądku podczas zamawiania przez Internet, szczególnie w przedświątecznej gorączce zakupów.

Zakupy przez internet zyskują na popularności. Z coraz większą liczbą sympatyków internetowych zakupów, wzrasta też liczba oszustów, którzy czyhają na Twoją naiwność. Tym samym rośnie też liczba ofiar sieciowych oszustw. Tylko w ubiegłym tygodniu na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosili się dwaj mieszkańcy powiatu, którzy zostali oszukani w sieci.

- Jedno zgłoszenie dotyczyło kupna obuwia wartości blisko 400 zł oraz konsoli do gier wartości 545 zł. Poszkodowani wpłacili pieniądze i nieotrzymani zakupionego towaru. Policja prowadzi w tych sprawach postępowania - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Przed nami gorączką świątecznych zakupów. Dlatego też policjanci apelują o zachowanie rozsądku podczas kupowania prezentów w sieci.

- Pamiętajmy, iż dokonując zakupów za pośrednictwem Internetu, musimy być bardzo ostrożni, gdyż tą drogą działają także oszuści. Najczęściej wykorzystują oni nieuwagę, pośpiech i chęć posiadania zamówionej rzeczy jak najszybciej i jak najtaniej. Warto zabezpieczyć się przed przestępstwami w sieci i najlepiej płacić za zamówiony towar przy odbiorze - radzi asp. Piotr Kwidziński.

- Kupując poprzez sieć internetową bądź ostrożny, szczególnie gdy zobaczysz tzw. "super okazję" - sprawdź wiarygodność sprzedającego, przeczytaj opinie i oceny jego poprzedniej aukcji - jeśli licytujesz w aukcji internetowej poczekaj do zakończenia aukcji, nim przelejesz pieniądze sprzedawcy - sprawdź czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze, to również wskazuje na jego wiarygodność - sprawdź dokładnie, czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy zwłaszcza, gdy podany w niej jest numer konta, na który masz przelać należność - dodaje.

Jak dodaje, w razie wątpliwości, warto także zadzwonić na podany telefon sprzedawcy.

- Pamiętaj tylko ostrożne i rozsądne zachowanie podczas dokonywania transakcji zakupu w sieci pozwoli uniknąć od skutków tego rodzaju przestępstw - przestrzega asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.