Magdalena Majewska najlepszą ratowniczką wodną-juniorką w Pomorskiem

środa, 29 listopada 2017 r., 09:04
fot. nadesłane/Michał Zarach

Dorobkiem trzech złotych medali Pomorską Ligę Ratownictwa Wodnego kończy Magdalena Majewska. Taki wynik dał jej pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej junior kobiet. Sukcesami tegoroczne zmagania zakończyli także inni młodzi ratownicy Kaszubskiej Drużyny Słupskiego WOPR PCM Garczyn.

W niedzielę w Słupsku odbyła się trzecia, ostatnia edycja Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Podczas niej rozegrano trzy konkurencje indywidualne: 100m super ratownik, 100m ratowanie manekina w płetwach i 50m manekin oraz sztafety 4x50m z pasem ratowniczym. Kaszubską Drużynę Słupskiego WOPR z PCM Garczyn reprezentowali: Magdalena Majewska w Juniorkach oraz Konrad Etmański, Amelia Załucka, Emilia Czajkowska w młodzikach oraz debiutujący Jakub Jaszewski i Aleksandra Mikulska również w młodzikach.

Magdalena Majewska zdobyła trzy medale indywidualnie (złoto w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach oraz dwa srebrne), co w ostatecznym podsumowaniu ligi dało jej I miejsce w klasyfikacji generalnej Junior kobiet (15-17 lat). Brązowym medalem w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach pochwalić się może Konrad Etmański, który w klasyfikacji generalnej Młodzik mężczyzn(12-14 lat) uplasował się na 5 miejscu. Najwyżej w młodziczkach uplasowała się Amelia Załucka zdobywając siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Warto zauważyć, że Magda ma zaledwie 15 lat, a w swojej mistrzowskiej konkurencji pokonała również wszystkie seniorki z niepokonaną dotychczas Klaudią Wiśniewską ze Słupska włącznie, co było nie lada sensacją na zawodach. Możemy spodziewać się powtórzenia sukcesu w przyszłym roku i liczyć na kolejnych ratowników i ratowniczki.

nadesłane/Michał Zarach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.