Nowe drogi powiatowe w Liniewie i Lipuszu oddane do użytku

środa, 29 listopada 2017 r., 08:11
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Dwa odcinki dróg powiatowych na terenie gminy Lipusz oraz trakt relacji Liniewo-Małe Liniewo, łącznie pięć kilometrów zmodernizowanej nawierzchni zyskał powiat kościerski. Zadanie udało się zrealizować dzięki środkom w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz współpracy powiatu z lipuskim i liniewskim samorządem.

W poniedziałek odbyła się uroczystość oficjalnego oddanie do użytku trzech przebudowanych odcinków dróg powiatowych, a mianowicie na trasie Liniewo-Małe Liniewo oraz Lipusz-Papiernia oraz odcinek drogi od skrzyżowania w centrum Lipusza do drogi wojewódzkiej. Łącznie ponad pięć kilometrów.

Inwestycję udało się zrealizować dzięki pozyskaniu przez powiat dofinansowania w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, a więc dawnych schetynówek. W symbolicznym otwarciu dróg wziął udział wojewoda pomorski.

- Cieszę się, że dzięki rządowemu dofinansowaniu możemy otwierać kolejne odcinki dróg. Wiemy, jak ważne jest to wsparcie, biorąc pod uwagę potrzeby i możliwości samorządów. Podejmujemy wiele działań na rzecz poprawy pomorskiej infrastruktury drogowej - zaznaczał wojewoda Dariusz Drelich.

Warto dodać, że w ramach inwestycji poza nową nawierzchnią przebudowano także infrastrukturę drogową z ciągiem pieszym i oświetleniem co znacznie wpłynęło na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi.

Koszt zadania to 2.200.000 zł. Dofinansowanie wyniosło 1.026.000 zł. Wkład własny zapewniły gminy Liniewo i Lipusz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.