Grzegorz Łangowski zwycięzcą powiatowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

środa, 29 listopada 2017 r., 10:17
fot. AL

Kilkudziesięciu młodych rolników po raz kolejny sprawdzało swoją wiedzę podczas powiatowego etapu Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Tradycyjnie zmaganiom towarzyszyła olimpiada z wiedzy o BHP. Najlepsi będą reprezentować region w finale wojewódzkim.

We wtorek w 16 powiatach województwa pomorskiego odbyły się powiatowe eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Z wiedzą o rolnictwie i z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zmierzyli się także rolnicy z powiatu kościerskiego oraz uczniowie klas o profilu rolniczym.

Olimpiada ma na celu między innymi rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, wymianę doświadczeń i popularyzację osiągnięć w rolnictwie.

Zmagania młodych rolników tradycyjnie składały się z dwóch części: testu oraz egzaminu ustnego. Pytania będą obejmowały następujące zagadnienia: produkcję roślinną, produkcję zwierzęcą, integrowaną ochronę roślin, ekonomikę, mechanizację i budownictwo, bezpieczeństwo i higienę pracy, fundusze unijne, Wspólną Politykę Rolną, przedsiębiorczość, ekologię i ochronę środowiska, odnawialne źródła energii oraz wiejskie gospodarstwo rolne.

W tym roku najlepszą wiedzą popisał się Grzegorz Łangowski.

Podczas eliminacji tradycyjnie wyłoniono też zwycięzców w konkursie wiedzy BHP. Pod tym względem także najlepszą znajomością przepisów wykazał się Jarosław Chrapkowski.

Najlepsi w powiecie kościerskim już na początku grudnia będą próbować swoich sił w eliminacjach wojewódzkich.

Zwycięzcy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych:
I. miejsce - Grzegorz Łangowski
II. miejsce - Jarosław Chrapkowski
III. miejsce - Stanisław Burandt
IV. miejsce - Rafał Kiżewski

Zwycięzcy konkursu wiedzy z zakresu BHP:
I. miejsce - Jarosław Chrapkowski
II. miejsce - Stanisław Burandt
III. miejsce - Rafał Januszewicz

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.