Marcin Łukowicz najlepszym zawodnikiem Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach

wtorek, 28 listopada 2017 r., 08:40
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

17 medali z Finału Klubowego Pucharu Polski w pływaniu płetwach przywieźli zawodnicy UKS Manta Kościerzyna. Zdobywcą trzech złotych krążków i nowego rekordu Polski okazał się Marcin Łukowicz, który zdobył też tytuł najlepszego zawodnika turnieju, natomiast Julia Greń i Szymon Kropidłowski pod tym względem uplasowali się na trzecich pozycjach w swoich kategoriach wiekowych.

W miniony piątek i sobotę w Jastrzębiu Zdroju odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. W zawodach wystartowało14 zawodników UKS Manta Kościerzyna, którzy dostarczyli kibicom wielu emocji podczas swoich startów, a aż 17 razy kończyli je na miejscach medalowych. Do Kościerzyny powrócili z trzema złotymi, siedmioma srebrnymi i siedmioma brązowymi medalami.

Trzy złote krążki zdobył Marcin Łukowicz, który ustanowił też nowy rekord Polski. Został również najlepszym zawodnikiem Finału Finału Klubowego Pucharu Polski. Triumfował także w klasyfikacji generalnej, która łączy starty z całego roku.

Czterokrotnie na drugim stopniu podium stawała Julia Greń, jej klubowa koleżanka Neli Wenta zdobyła dwa srebrne medale i dwa brązowe medale. Medalistami zostali też Olga Guzińska (srebrny i brązowy medal), Szymon Kropidłowski (brązowy medal), Julia Kiedrowska (brązowy medal) i Wiktoria Szwichtenberg (brązowy medal).

W klasyfikacji generalnej UKS Manta Kościerzyna uplasował się na piątym miejscu na 18 klubów.

- Dziękujemy naszym zawodnikom za wspaniałą postawę, ustanowienie nowych fantastycznych "życiówek", Marcinowi za nowy rekord Polski, trenerom Mateuszowi Michalskiemu i Adamowi Gniba za przygotowania i motywację zawodników. Zdobycie w 2017 roku 87 medali przez naszych zawodników było możliwe dzięki wsparciu miasta Kościerzyna, Ministerstwu Sportu oraz naszemu sponsorowi - podkreślają przedstawiciele klubu

AL
info. UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.