Nowy most w Kornem oddany do użytku

poniedziałek, 27 listopada 2017 r., 11:04
fot. internet/UG Kościerzyna

Koniec z ograniczeniem nośności na moście w Kornem. Do użytku oddano bowiem nowy wiadukt nad rzeką Pilicą. Koszt inwestycji to blisko 650 tys., z czego kwotą w wysokości 100.000 zł realizację zadania kościerskiego samorządu wsparło Nadleśnictwo Kościerzyna.

Zgodnie z harmonogramem dopiero 30 listopada kierowcy mogliby korzystać z nowego mostu w Kornem. Długo wyczekiwaną inwestycję udało się jednak zrealizować przed umownym terminem. Dzięki realizacji tegoż projektu zniesione zostanie ograniczenie nośności. Z uwagi bowiem na zły stan techniczny, Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna był bowiem zmuszony ograniczyć tonaż przejeżdżających samochód do 3,5 tony.

- Nowy most w ramach drogi gminnej łączy miejscowości Gostomie i Korne, prowadzi on również do kompleksów leśnych. Podczas budowy zmieniony został także profil drogi dojazdowej do obiektu mostowego, tak by użytkownicy bezpiecznie mogli z niej korzystać. Pomorski Konserwator Zabytków sygnalizował również złe usytuowanie dotychczasowego mostu i drogi w stosunku do zabytku - młyna w Kornem, który jest wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków - zaznacza kościerski samorząd.

Wykonawcą zadania była firma WANT sp. z o.o. z Tczewa. Koszt inwestycji to 641.124,78 zł brutto. Kwotą 100.000 zł samorząd w tym projekcie wsparło Nadleśnictwo Kościerzyna.

AL
info. UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.