Karsin. Władysław Daszkowski świętował 98. urodziny

sobota, 25 listopada 2017 r., 23:32
fot. nadesłane/UG Karsin

Mieszkaniec Karsina świętował wyjątkowy jubileusz. Władysław Daszkowski w listopadzie skończył 98 lat. Z okazji urodzin z życzeniami i gratulacjami odwiedzili go Roman Brunke, wójt Karsina oraz Monika Baczyńska, kierownik urzędu stanu cywilnego.

Władysław Daszkowski urodził się w 1919 roku w Karsinie. W wieku 16 lat wyjechał do Równego, które znajduje się obecnie na terenie Ukrainy. Do wybuchu II wojny światowej pomagał tam siostrze w prowadzeniu gospodarstwa rolnego.

W czasie wojny został pojmany i wzięty do niewoli. Wcielono go do niemieckiego wojska, gdzie pracował w łączności. Po zakończeniu wojny musiał zostać na przymusowych robotach w Niemczech. Do rodzinnego domu w Karsinie wrócił rok później. W 1947 roku wziął ślub. Ze swoją żoną Łucją wspólnie przeżyli 54 lata. Małżonkowie wychowali 5 córek, doczekali się 11 wnuków oraz 19 prawnuków.

Z okazji tak pięknej rocznicy urodzin dostojnego jubilata z życzeniami odwiedzili Roman Brunke, wójt Karsina oraz Monika Baczyńska, kierownik urzędu stanu cywilnego. Jubilat od władz gminy otrzymał gratulacje i upominek.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.