Areszt dla 19-letniej sprawczyni śmiertelnego wypadku pod Nową Karczmą

piątek, 24 listopada 2017 r., 14:34
fot. archiwum/AL

Co najmniej trzy najbliższe miesiące 19-latka, która usłyszała zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, spędzi w areszcie. Sąd zastosował wobec niej bowiem najbardziej z dotkliwych środków zapobiegawczych. Mieszkance powiatu kościerskiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek Sąd Rejonowy w Kościerzynie rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec sprawczyni śmiertelnego wypadku, do którego doszło na trasie Nowa Karczma - Skrzydłowo, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

- 19-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego usłyszała zarzut spowodowania wypadku śmiertelnego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności. W piątek sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w nocy z wtorku na środę na drodze wojewódzkiej W226 na odcinku pomiędzy Nową Karczmą a Skrzydłowem. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierująca Nissanem Micrą 19-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, tylnym bokiem uderzyła w drzewo, a następnie samochód spadł ze skarpy.

Śmierć na miejscu poniósł pasażer pojazdu - 28-letni mężczyzna. Drugi z pasażerów - 24-latek i kierująca pojazdem 19-letnia kobieta zostali przetransportowani do szpitala. Nastoletnia kierująca poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchała ponad promil alkoholu. Dodatkowo pobrano od niej krew do badań.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.