Kościerzyna. Poszukiwany przez policję wpadł przez przypalony obiad

piątek, 24 listopada 2017 r., 10:10
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Przypaliła przygotowywany przez siebie posiłek tak, że doszło do zadymienia mieszkania i klatki schodowej. Do akcji wezwano kilka zastępów straży pożarnej i policję. Działania zakończyły się na przewietrzeniu pomieszczeń i zatrzymaniu poszukiwanego przez policję 29-latka.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 15. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie został powiadomiony telefonicznie przez straż pożarną o zadymieniu mieszkania i klatki schodowej na jednym z osiedli na terenie Kościerzyny.

- Z przekazanych informacji wynikało, że mogą tam znajdować się mieszkańcy. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ewakuowali domowników, przewietrzyli mieszkanie i ustalili, że właścicielka mieszkania, smażąc kiełbaskę, przypaliła ją tak, że doszło do poważnego zadymienia, ale nikomu nic się nie stało - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Podczas wietrzenia mieszkania i klatki schodowej policjanci zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał osobie poszukiwanej. Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać i po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazało się, że 29-latek jest poszukiwany do odbycia kary 15 miesięcy pozbawienia wolności na kradzieże - dodaje.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. W piątek ma trafić do więzienia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.