Przebudowa skrzyżowania W214 z drogą powiatową w kierunku Dębogór musi jeszcze poczekać

czwartek, 23 listopada 2017 r., 15:25
fot. internet/Street View

Dwukrotnie ogłaszany przetarg nie wyłonił wykonawcy przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 214 z drogą powiatową w kierunku Dębogór. A tym samym realizacja inwestycji musi jeszcze poczekać. Kolejne postępowanie przetargowe ma zostać przeprowadzone na początku 2018 roku.

Przebudowa skrzyżowania W214 z drogą powiatową w kierunku Dębogór miała nastąpić jeszcze w tym roku. Niestety modernizacja ta nie nastąpi.

- Dwukrotnie ogłoszenie postępowania o udzieleniu zamówienia publicznego nie przyniosło rezultatu. W obu przeprowadzonych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku postępowaniach złożone zostały oferty przewyższające ponad dwukrotnie kwotę jaką samorząd zabezpieczył na to zadanie w tegorocznym budżecie - informuje Krzysztof Czopek z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

Jak dodaje, nie oznacza to jednak, że zrezygnowano z realizacji inwestycji. Następne postępowanie przetargowe ma zostać przeprowadzone na początku 2018 roku.

Przypomnijmy, że rejon skrzyżowania W214 z drogą w kierunku Dębogór to miejsce, w którym często dochodzi do zdarzeń drogowych. Przed rokiem wskutek wypadku śmierć poniosły tam aż dwie młody osoby. O przebudowę tego skrzyżowania wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy, czy samorządy.

Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął więc działania mające na celu doprowadzenie do modernizacji układu skrzyżowania, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Zgodnie z projektem przebudowa będzie polegała na zmianie geometrii wlotu drogi powiatowej poprzez uzyskanie stanu, w którym osie dróg wojewódzkiej i powiatowej będą przecinać się pod kątem prostym. Zmianie ulegnie też profil podłużny drogi powiatowej w obrębie skrzyżowania. Ponadto na wlocie (na drodze powiatowej) zaprojektowano wyspę w kształcie kropli kanalizującą ruch z kostki kamiennej w obramowaniu z krawężnika betonowego wtopionego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.