Ważą się losy Dariusza Janty w zarządzie powiatu

czwartek, 23 listopada 2017 r., 15:03
fot. AL

Niewykluczone, że dobiegnie końca kariera Dariusza Janty w zarządzie powiatu. Starosta złożyła wniosek o jego odwołanie. Argumentuje go godzącą w dobre imię powiatu aktywnością radnego. Decyzja co przyszłości Dariusza Janty w zarządzie ma zapaść w środę.

Na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Kościerskiego został złożony wniosek o odwołanie z funkcji członka zarządu Dariusza Janty. Wnioskodawcą jest starosta.

- Mój wniosek podyktowany jest podejmowaniem przez pana Dariusza Jantę publicznej aktywności w mediach społecznościowych, która kontestuje postawę tejże osoby jako funkcjonariusza publicznego i podważa zaufanie wyborców do organu, jakim jest Zarząd Powiatu Kościerskiego. Bezsprzecznie, powyższa aktywność pana Dariusza stawia Zarząd Powiatu Kościerskiego w złym świetle w odbiorze społecznym, co więcej nie licuje z dobrem powiatu kościerskiego oraz jego mieszkańców - podkreśla starosta kościerski Alicja Żurawska.

- Starosta, jako przewodniczący zarządu, odpowiada za działalność zarządu, co z kolei uzasadnia prawo do wnioskowania o odwołanie spośród zarządu takich członków, którzy w ocenie starosty nie dają gwarancji odpowiedniej pracy zarządu i swoją aktywnością godzą w zaufanie do Zarządu Powiatu Kościerskiego. nie ulega wątpliwości, że przed powiatem stoi jeszcze wiele zadań do zrealizowania, co wymaga od członków zarządu pełnej determinacji oraz wzajemnego zaufania umożliwiającego współpracę na rzecz powiatu - podsumowuje.

Głosowanie nad wnioskiem starosty odbędzie się podczas środowej sesji Rady Powiatu Kościerskiego. Dodajmy, że rada może odwołać członka zarządu zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.

Dodajmy, że Dariusz Janta pełnił funkcję członka zarządu powiatu także i w poprzedniej kadencji. Wówczas również podjęto próbę odwołania go z tego stanowiska. Radni większością głosów zdecydowali jednak, że nadal będzie zasiadał w zarządzie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.