Młodzi rolnicy będą zmagać się z wiedzą o rolnictwie i BHP

środa, 22 listopada 2017 r., 10:19
fot. archiwum

We wtorek, 28 listopada w 16 powiatach województwa pomorskiego odbędą się powiatowe eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Z wiedzą o rolnictwie i z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy zmierzą się także rolnicy z powiatu kościerskiego.

Olimpiada ma na celu między innymi rozwijanie twórczych zainteresowań wśród młodych producentów rolnych, rozbudzanie ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, wymianę doświadczeń i popularyzację osiągnięć w rolnictwie.

Olimpiada składa się z dwóch części: testu oraz egzaminu ustnego. Pytania będą obejmowały następujące zagadnienia: produkcję roślinną, produkcję zwierzęcą, integrowaną ochronę roślin, ekonomikę, mechanizację i budownictwo, bezpieczeństwo i higienę pracy, fundusze unijne, Wspólną Politykę Rolną, przedsiębiorczość, ekologię i ochronę środowiska, odnawialne źródła energii oraz wiejskie gospodarstwo rolne.

Uczestnikami olimpiady mogą być producenci rolni, mieszkańcy obszarów wiejskich, uczniowie i studenci szkół rolniczych posiadający gospodarstwo rolne lub współgospodarujący w gospodarstwie rolnym w wieku od 17 do 40 lat.

Chęć uczestnictwa w olimpiadzie należy zgłaszać do Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w terminie do 23 listopada. Na najlepszych uczestników czekają nagrody.

Powiatowe Eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Kościerzynie odbędą się 28 listopada o godzinie 10. w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.