Sukces Młodzików UKS Lipusz w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku

wtorek, 21 listopada 2017 r., 08:40
fot. nadesłane

W dniach 10-12 listopada młodzicy piłkarze ręczni Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz, wzięli udział w 41. Listopadowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku. Zagrało w nim 20 zespołów z Polski, Białorusi, Łotwy czy Rosji.

Młodzicy UKS Lipusz osiągnęli ogromny sukces zajmując 2 miejsce w tym turnieju.

W swojej grupie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz wygrali wszystkie trzy mecze. Kolejno pokonał UKS PTF Gdańsk 19:15, Agrykolę Warszawa 27:20 oraz St. Petersburg 10:0. W ćwierćfinale nasi zawodnicy okazali się lepsi od MKS Brodnica wygrywając 20:16.

Półfinał to bardzo zacięty mecz z MDK Bartoszyce i wygrana UKS Lipusz 17:16. W finale spotkaliśmy się z mistrzem Białorusi SKA Mińsk ulegając naszym rywalom 9:24.

Drugie miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym jest bez wątpienia ogromnym sukcesem młodzików UKS Lipusz, którzy okazali się najlepszym zespołem z Polski. W pierwszej piątce turnieju znalazły się dwa zespoły z Białorusi, jeden z Łotwy oraz polskie Lipusz i Bartoszyce.

Skład drużyny UKS Lipusz: Groszkowski Kornel, Stalka Dominik, Pepliński Robert, Konrad Kacper, Ebertowski Jakub, Orzłowski Oskar, Modrzejewski Jakub, Kiedrowski Eryk, Żywicki Kacper, Górski Marek, Laska Bartosz, Muchowski Jakub, Bławat Robert, Błaszkowski Oiwier, Ebertowski Maciej, Rybakowski Jakub.

Kolejność końcowa
1.SKA Mińsk (Białoruś)
2.UKS Lipusz
3.Ludzas Ryga (Łotwa)
4.MDK Bartoszyce
5.RCOR Mińsk (Białoruś)
6.UKPR Agrykola Warszawa 03
7.ŚKPR Świdnica
8.MKS Brodnica
9.UKS Conrad Gdańśk
10.MUKS Omega Mrągowo
11.UKPR Agrykola Warszawa 04
12.Akademia Fundacja Sportu Gdańsk
13.UKS PTF Gdańsk
14.MKS Kusy I Szczecin
15.UKS Nowa Karczma
16.MKS Kusy II Szczecin
17.MTS Kwidzyn
18.MKS Kusy III Szczecin
19.KS Szczypiorniak Olsztyn
20.St. Petersburg (Rosja)

Wybrano najlepszych zawodników turnieju:

Najlepszy zawodnik turnieju - Jakub Ebertowski -UKS Lipusz
Najlepszy bramkarz turnieju - Aliaksandr Kupryianczyk -SKA Mińsk (Białoruś)
Najlepszy strzelec turnieju - Endijs Kusners -Ludzas Ryga (Łotwa)

nadesłane/UKS Lipusz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.