Korne-Bytów. Dachowanie na K20. 31-letni kierujący pijany i z zakazem

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 09:19
fot. archiwum

Stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Został przetransportowany do szpitala. Jak się jednak okazało, doznane obrażenia nie są jednym zmartwieniem 31-latka. Wydmuchał on bowiem ponad dwa promile alkoholu, a za kierownicę pojazdu wsiadł mimo obowiązującego go sądowego zakazu.

W sobotę tuż po północy służby otrzymały zgłoszenie o znajdującym się w rowie przy K20 pojeździe.

- Policjanci na miejscu ustalili, że 31-latek stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Okazało się, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Dodatkowo 31-latek posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2021 roku.

Mieszkaniec Jelcza odpowie więc nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za niestosowanie się do sądowego zakazu.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.