Powiat. Zderzenie z dzikami - 22-latek i 19-latek w szpitalu

poniedziałek, 20 listopada 2017 r., 09:05
fot. archiwum

Aż do dwóch zdarzeń z udziałem dzików doszło w miniony weekend na drogach powiatu kościerskiego. W piątek na trasie Korne-Bytów dwa dziki wbiegły na jezdnię wprost pod audi, w niedzielę w Chwarzenku kierujący pojazdem 22-latek chcąc uniknąć uderzenia w zwierzęta, zatrzymał się na przydrożnym drzewie.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątek około godziny 18. na K20 relacji Korne-Bytów.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierującemu Audi A4 19-letniemu mieszkańcowi powiatu kościerskiego wprost pod samochód wbiegły dwa dziki. Wskutek zderzenia ze zwierzętami, 19-latek stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Kierujący pojazdem został przetransportowany do szpitala. Był trzeźwy - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Z kolei w niedzielę około godziny 22.30 służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu w Chwarzenku.

- Kierujący audi 22-letni mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia z dzikami, zjechał na pobocze, gdzie kierowany przez niego pojazd uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala - podaje asp. Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozwagę. Przede wszystkim w godzinach wieczornych i nocnych w okolicach leśnych kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach, zdjąć nogę z gazu i bacznie obserwować drogę i jej otoczenie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.