Ubijali pianę i wiązali krawaty - rywalizacja seniorów w Starej Kiszewie

niedziela, 19 listopada 2017 r., 12:24
fot. AL

Zbijali kręgle, skakali na skakance, układali puzzle, tworzyli słowa, wbijajli gwoździe, przyszywali guziki, wiązali krawaty, oddzielali groch od fasoli, czy ubijali pianę z białek - tak sobotnie popołudnie spędzali seniorzy z gminy Stara Kiszewa, którzy wzięli udział w I Spartakiadzie Seniorów. W gminnej hali sportowej dało się poczuć ducha sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim zmaganiom towarzyszyła dobra zabawa.

Osiem konkurencji, osiem zespołów, nutka zaciętej rywalizacji i potężna dawka dobrej zabawy - tak w wielkim skrócie można podsumować I Spartakiadę Seniorów Gminy Stara Kiszewa, która w sobotnie popołudnie odbyła się na tamtejszej hali sportowej.

- W naszej gminie mamy pomysłowych ludzi, którzy chcą coś robić dla innych. Inicjatorką tego wydarzenia jest sołtys Nowych Polaszek Irena Treder. Cieszę się, że są tacy społecznicy, którzy wychodzą z inicjatywą do starszych ludzi, którzy czasami nie wiedzą co ze sobą zrobić w domu. Ta hala została zbudowana po to, aby z niej korzystać. Cieszy mnie więc widok tylu reprezentacji naszych sołectw, którzy rywalizują na tej sali i jak widać dobrze się bawią - podkreśla wójt gminy Stara Kiszewa Marian Pick.

- Nasze Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Polaszkowskiej prowadzi szeroką działalność - dla dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i osób starszych i niepełnosprawnych. Uważam, że ludzi trzeba wyciągnąć z domu, dlatego napisałam projekt "Aktywny senior-zdrowy senior" i pomysł na senioradę. Złożyłam wniosek do gminy i udało się zdobyć środki. Cieszę się, że tylu seniorów skorzystało z tej propozycji. Myślę, że taka impreza jest potrzebna - przyznaje Irena Treder, pomysłodawczyni spartakiady.

A jak dało się zauważyć, takie wydarzenia są potrzebne. Nie tylko aktywują, ale też integrują mieszkańców. A tak dobrej zabawy, która towarzyszyła spartakiadzie, kiszewskim seniorom mogłyby pozazdrościć nawet i młodsze pokolenia. Uczestnicy sobotniej rywalizacji zbijali kręgle, skakali na skakance, układali puzzle, tworzyli słowa, wbijajli gwoździe, przyszywali guziki, wiązali krawaty, oddzielali groch od fasoli, ubijali pianę z białek, tańczyli, czy walczyli o balony.

W przerwie między konkurencjami zawodników rozśmieszał kabaret z Nowych Polaszek.

Wynik I Spartakiady Seniorów gminy Stara Kiszewa:
1. miejsce - drużyna Olpuch - Piaski
2. miejsce - drużyna Zryw Nowe Polaszki
3. miejsce - drużyna Biedroneczki

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.