W Osowie pokazali, że śniadanie daje moc

piątek, 17 listopada 2017 r., 10:11
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa w Osowie

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Osowie przystąpiła do akcji edukacyjnej pod hasłem ,,Śniadanie daje moc". Głównym celem było zwiększenie u dzieci wiedzy na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania dla funkcjonowania naszego organizmu przez cały dzień.

Cała akcja odbyła się dzięki najmłodszym uczniom szkoły i ich rodzicom. Klasy I-III wspólnie z wychowawczyniami już od rana (8 listopada) aktywnie przygotowywały w szkolnej stołówce zdrowe potrawy dla uczniów całej szkoły.

Na stołach pojawiły się pięknie udekorowane dania, niczym prawdziwe dzieła sztuki, m.in. kolorowe kanapki, sałatki, jogurty z owocami, jajka, sery, szaszłyki owocowe, różnorodne pieczywo. Nie mogło zabraknąć również świeżaków, które jako element ozdobny dodały uroku naszej sali. Wszystkiemu w tle towarzyszyło 12 zasad zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka.

- Mamy nadzieję i wierzymy, że akcja przyczyni się do większej dbałości o spożywanie porannego posiłku jakim jest śniadanie. Promowanie owej akcji jest dla naszej szkoły wielką chlubą i czasem radości, kiedy widzi się jak wyczarowane potrawy szybko znikają z talerzy - podsumowuje Szkoła Podstawowa w Osowie.

nadesłane/Szkoła Podstawowa w Osowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.