Dziemiany. Inwestycje drogowe w gminie

czwartek, 16 listopada 2017 r., 16:00
fot. internet/pixabay

Zakończono prace przy przebudowie ulic Wybickiego, Kardynała Wyszyńskiego, a także Księdza Stanisława Podlaszewskiego w Dziemianach. Planowane są też modernizacje ulicy Raduńskiej i Kaszubskiej w Dziemianach oraz Spokojnej i Krótkiej w Kaliszu.

W ramach prac, które trwały od maja do sierpnia bieżącego roku, przebudowano łącznie 800 m jezdni.

Mieszkańcy mają aktualnie do dyspozycji nową nawierzchnię. W pierwszej kolejności powstały nowe krawężniki, następnie wykonano nawierzchnię asfaltową. Wcześniej znajdowała się tam droga gruntowa. Zadbano też o odpowiednie odwodnienie drogi.

Prace wykonywała wyłoniona na drodze przetargu firma Usługi Transportowe Ziemne Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski z Kalisza

- Koszt tej inwestycji wyniósł około 600 tys. Powstała ona z własnych środków gminy Dziemiany - poinformowała Katarzyna Sprawka z działu inwestycji w gminie Dziemiany.

- W tym roku planujemy jeszcze modernizację ulicy Raduńskiej i Kaszubskiej. Natomiast w Kaliszu powstaje nowy asfalt na ulicach Spokojnej i Krótkiej - podał Leszek Pobłocki, wójt gminy. - W przyszłym roku planujemy prace ponawałnicowe. Zakładamy, że łączny koszt robót na drogach wynosić będzie około 8 mln zł - dodaje.

BR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.