OSP Kościerzyna z najnowocześniejszą łodzią w Pomorskiem

czwartek, 16 listopada 2017 r., 10:20
fot. AL

O kolejny sprzęt wzbogacili się kościerscy strażacy. Tym razem łódź, która będzie wykorzystywana do długotrwałych działań na akwenach wodnych, trafiła do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Nowy nabytek druhów jest najnowocześniejszym tego typu sprzętem w całym województwie.

Koniec roku dla kościerskich strażaków obfituje w nowy sprzęt. W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie trafił nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. We wtorek miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się o nowoczesną, fabrycznie nową łódź aluminiową GOMAR 550. Tym samym kościerscy ochotnicy będą dysponować najnowocześniejsza łodzią w Pomorskiem.

- Jest to łódź sześcioosobowa z silnikiem o mocy 80 kM oraz przyczepą. Jest bardzo funkcjonalna, wytrzymała. Jej parametry pozwalają na prowadzenie długotrwałych działań na akwenach wodnych - zaznacza Tomasz Holc, skarbnik OSP Kościerzyna.

- Łódź znajduje się na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościerzynie, z tymże jak na straż przystało OSP i PSP współdziałają ze sobą. Na pewno będziemy więc spotykać się na akwenach wodnych na terenie powiatu i wspólnie prowadzić działania poszukiwawczo-nurkowe - dodaje.

Na zakup łodzi Ochotnicza Straż Pożarna w Kościerzynie otrzymała dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 84.000 zł, dodatkowo kwotą 13.000 zł strażaków wsparło miasto Kościerzyna. Pozostałą część OSP sfinansowało z własnych środków.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.