Karsin. I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
fot. nadesłane/UG Karsin

W dniu 11 listopada na trasie Wiele-Karsin odbył się I Gminny Rajd i Bieg Niepodległości. Pomimo dość niesprzyjającej aury na starcie stawiło się prawie 250 osób (w tym 110 rowerzystów), co zaskoczyło nawet samych organizatorów.

Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 72 lata. Największą grupę stanowiły dzieci i młodzież szkolna. Byli też samorządowy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, emeryci i renciści oraz wielu innych mieszkańców gminy. Wszystkich uczestników powitał wójt gminy Roman Brunke, który przedstawił też Gościa Honorowego - Danielę Kamińską - brązowa medalistka Mistrzostw Świata w thriatlonie w kategorii F20-24 z 2016 r.

Trasa rajdu biegła oddaną do użytku w ostatnich dniach ścieżką rowerową z Wiela do Karsina. O godzinie 13. wystartowali rowerzyści, a piętnaście minut po nich biegacze oraz chodziarze nordic walking. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karsinie z Komendantem Gminnym Krzysztofem Datta. Na mecie na uczestników czekał poczęstunek w postaci owoców, kiełbasek, napojów oraz gorącego kakao, który przygotowany został w karsińskim Domu Kultury.

Na zakończenie uczestnicy wydarzenia uwiecznieni zostali na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Organizacja rajdu i biegu okazała się wielkim sukcesem całej lokalnej społeczności. W przyszłym roku mieszkańcy gminy również będą mogli na sportowo uczcić Narodowe Święto Niepodległości, do czego organizatorzy już dziś zachęcają.

nadesłane/UG Karsin/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.